Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2012-09

Číslo jednacíRK-37-2012-09
NázevUzavření smlouvy o výpůjčce - k. ú. Jihlava
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší uzavření smlouvy o výpůjčce na části pozemků ve vlastnictví Kraje Vysočina pro realizaci stavby Bezbariérové úpravy zastávek MHD a dopravní telematika pro preferenci MHD v Jihlavě - II. etapa .
Na OM se obrátilo statutární město Jihlava se žádostí o uzavření smlouvy o výpůjčce na části pozemků par. č. 5821/1 - ost. plocha, silnice a par. č. 5783/1 - ost. plocha, silnice, které jsou vlastnictvím Kraje Vysočina. Jedná se pozemky zastavěné silnicemi II/602 (ul. Žižkova) a II/523 (křižovatka ul. Jiráskova - Tolstého - Mahenova). Na dotčených částech pozemků budou vybudovány detekční smyčky pro světelná signalizační zařízení a do pozemků budou položeny metalické kabely. Stavba bude financována z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod (oblast podpory 1.2 - Rozvoj dopravní obslužnosti a veřejné dopravy). Jedná se celkem o čtyři zásahy do pozemků:
1. křižovatka ulic. Žižkova - U Cvičiště
2. přechod pro chodce u ZŠ T.G.Masaryka
3. Přechod pro chodce Žižkova - Seifertova
4. křižovatka Jiráskova - Tolstého - Mahenova a Jiráskova - 17. Listopadu
Vzhledem k tomu, že stavba bude financována z dotačních prostředků a je třeba splnit dobu udržitelnosti, žádá statutární město o smlouvu na dobu určitou do 31. 12. 2019. Po uplynutí této doby by na dotčení pozemků mělo být zřízeno věcné břemeno.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít mezi Krajem Vysočina, na straně vlastníka dotčených pozemků a statutárním městem Jihlava smlouvu o výpůjčce částí pozemků par. č. 5821/1 a par. č. 5783/1 dle materiálu RK-37-2012-09, př. 1 za účelem stavby Bezbariérové úpravy zastávek MHD a dopravní telematika pro preferenci MHD v Jihlavě - II. etapa . Smlouva o výpůjčce bude uzavírána na dobu určitou do 31. 12. 2019, po uplynutí této doby navrhuje OM pro užívání těchto pozemků uzavřít smlouvu o zřízení věcného břemene spočívající v provozování metalických kabelů a detekčních smyček pro světelná signalizační zařízení
Návrh usnesení předpokládá vyslovit souhlas se stavbou a rozhodnout uzavřít mezi Krajem Vysočina a statutárním městem Jihlava smlouvu o výpůjčce a po uplynutí doby udržitelnosti smlouvu o věcném břemenu.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočina byla seznámena s navrhovaným dotčením pozemků, proti zásahu do krajských pozemků nemá námitky, pouze požaduje, aby po uplynutí doby udržitelnosti byla mezi Krajem Vysočina a statutárním městem Jihlava uzavřena smlouva o zřízení věcného břemene.
souhlasí
se stavbou Bezbariérové úpravy zastávek MHD a dopravní telematika pro preferenci MHD v Jihlavě - II. etapa , kterou budou dotčeny pozemky par. č. 5812/1 - ost. plocha, silnice a par. č. 5783/1 - ost. plocha, silnice v k. a obci Jihlava;
* uzavřít mezi Krajem Vysočina a statutárním městem Jihlava Smlouvu o výpůjčce na části pozemků par. č. 5812/1 - ost. plocha, silnice a par. č. 5783/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. a obci Jihlava dle materiálu RK-37-2012-09, př. 1;
* uzavřít mezi Krajem Vysočina na straně povinného z věcného břemene a statutárním městem Jihlava na straně oprávněného z věcného břemene Smlouvu o zřízení věcného břemene na užívání částí pozemků par. č. 5812/1 - ost. plocha, silnice a par. č. 5783/1 - ost. plocha, silnice v k. ú. a obci Jihlava pro provozování stavby Bezbariérové úpravy zastávek MHD a dopravní telematika pro preferenci MHD v Jihlavě - II. etapa , a to po uplynutí doby udržitelnosti projektu na tuto stavbu.
Termín 30. listopadu 2012