Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2012-41

RK-36-2012-41.doc
Číslo jednacíRK-36-2012-41
NázevŽádost obce Pohled o prodej silničních kostek
Zpracoval P. Bartoš
Předkládá H. Strnadová
Popis problémuMateriál je radě kraje předkládán z důvodu podání žádosti obce Pohled o prodej silničních žulových kostek. V roce 2013 je v plánu rekonstrukce mostního objektu na silnici III/03815 pod ev.č. 03815-2. Při rekonstrukci výše uvedeného mostního objektu dojde k odstranění silničních žulových kostek a k náhradě za živičné konstrukční vrstvy.
O odstraněné silniční žulové kostky projevila zájem obec Pohled, která je chce využít na chodník na místním hřbitově, na výstavbu odpočinkových míst v obci a v areálu poutního místa Svatá Anna u Pohledu.
Návrh řešení Odbor dopravy a silničního hospodářství navrhuje, aby rada kraje vyhověla žádosti obce Pohled a vyslovila souhlas s prodejem silničních žulových kostek za podmínek: prodej silničních žulových kostek za cenu 300 Kč/m2.
StanoviskaOdbor majetkový souhlasí s navrhovaným usnesením na prodej dlažebních kostek do vlastnictví obce Pohled za výše uvedenou kupní cenu.
souhlasí
s prodejem silničních žulových kostek za cenu 300 Kč/m2 obci Pohled.
Odpovědnost ODSH
Termín do 31. 12. 2013