Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2012-03

RK-36-2012-03.doc  RK-36-2012-03pr01.pdf
Číslo jednacíRK-36-2012-03
NázevPřijetí účelového neinvestičního příspěvku, návrh na provedení rozpočtového opatření
Zpracoval P. Kolář
Popis problémuJedná se o uzavření smlouvy o poskytnutí účelového neinvestičního příspěvku a rozpočtové opatření s tím související.
Usnesením 0472/11/2012/RK rada kraje rozhodla zařadit novou akci Muzeum Vysočiny Třebíč - oprava brány a restaurování kamenného portálu do kapitoly Nemovitý majetek, přílohy M3 - Technická zhodnocení a vyjmenované opravy v kulturních organizacích a schválila rozpočtové opatření k zajištění finančního krytí akce ve výši 170 tis. Kč.
Na tuto akci bylo možné požádat o poskytnutí podpory, což OM zajistil. V současné době město Třebíč jako poskytovatel předložilo Smlouvu o poskytnutí účelového neinvestičního příspěvku pro realizaci obnovy nemovité kulturní památky č. 53/22/2398/12. Finanční příspěvek je poskytován podle Zásad Ministerstva kultury České republiky pro užití a alokaci státní finanční podpory v programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Výše příspěvku je 89 tis. Kč.
Předmětná akce byla odborem majetkovým zajištěna a je dokončena.
Návrh řešení Návrh usnesení předpokládá rozhodnout o uzavření Smlouvy o poskytnutí účelového neinvestičního příspěvku pro realizaci obnovy nemovité kulturní památky č. 53/22/2398/12. Dále je navrhováno schválit rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení příjmů rozpočtu kraje o částku 89 tis. Kč a výdajů kapitoly Nemovitý majetek, přílohy M3 - Technická zhodnocení a vyjmenované opravy v kulturních organizacích o částku 89 tis. Kč.
StanoviskaEkonomický odbor nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření.
Usnesením 1546/32/2007/RK svěřila rada kraje Krajskému úřadu Kraje Vysočina - ekonomickému odboru rozhodování ve věci nabytí peněz v souladu s § 59 odst. 2 písm. e) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů. Ekonomický odbor rozhoduje o nabytí peněz ve formě neinvestičního transferu od města Třebíč ve výši 89 000 Kč - na realizaci akce Muzeum Vysočiny Třebíč - oprava brány a restaurování kamenného portálu .
uzavřít Smlouvu o poskytnutí účelového neinvestičního příspěvku pro realizaci obnovy nemovité kulturní památky č. 53/22/2398/12 dle materiálu RK-36-2012-03, př. 1;
rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení příjmů rozpočtu kraje (položka 4121 Neinvestiční přijaté transfery od obcí) o částku 89 tis. Kč a výdajů kapitoly Nemovitý majetek, přílohy M3 - Technická zhodnocení a vyjmenované opravy v kulturních organizacích o částku 89 tis. Kč dle materiálu RK-36-2012-03, př. 1.
Odpovědnost odbor majetkový, odbor ekonomický
Termín listopad 2012