Detail materiálu pro radu čj. RK-32-2012-15

RK-32-2012-15.doc  RK-32-2012-15pr01.xls  RK-32-2012-15pr02.xls  RK-32-2012-15pr03.pdf
Číslo jednacíRK-32-2012-15
NázevMajetkoprávní vypořádání pozemků v k. ú. Klokočov
Zpracoval J. Mazánková
Popis problémuMateriál řeší převod pozemků v k. ú. a obci Klokočov. Na odbor majetkový se obrátila obec Klokočov s žádostí o bezúplatný převod pozemků zaměřených GP č. 190-124/2010 pro k. ú. a obec Klokočov. Jedná se o pozemky dle materiálu RK-32-2012-15, př. 1, které jsou ve vlastnictví Kraje Vysočina. Dle žádosti obce se na těchto pozemcích nachází veřejná zeleň.
OM dále zjistil, že výše uvedeným GP byly zaměřeny pozemky ve vlastnictví obce Klokočov, na kterých se nachází těleso silnice III/34431. Převodem do vlastnictví Kraje Vysočina by došlo k souladu ve vlastnictví pozemku a silničního tělesa. Pozemky jsou uvedeny v materiálu RK-32-2012-15, př. 2.
Převody dalších nově zaměřených pozemků, které byly ve vlastnictví fyzických osob a na kterých se nachází těleso silnice, byly řešeny samostatným materiálem.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyhovět žádosti obce Klokočov a darovat požadované pozemky do vlastnictví obce. Návrh je v souladu s příslušnými ustanoveními přijatých Zásad Zastupitelstva Kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví Kraje Vysočina, neboť pozemky budou využívány nekomerčně pro veřejně prospěšné účely - veřejná zeleň. OM současně navrhuje bezúplatně nabýt pozemky zastavěné silnicí dle materiálu
RK-32-2012-15, př. 2 z vlastnictví obce Klokočov do vlastnictví kraje. Převodem dojde k majetkoprávnímu narovnání stavu zjištěného geometrickým zaměřením - tj. vlastník silnice bude vlastníkem i silnicí zastavěných pozemků.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování pozemků na úřední desce krajského úřadu, doporučit zastupitelstvu kraje přijmout dar pozemků z vlastnictví obce do vlastnictví kraje a doporučit darovat pozemky z vlastnictví kraje do vlastnictví obce.
Darovací smlouvy nejsou předkládány, jedná se o standardní smluvní vztahy.
StanoviskaMajetkový správce - KSÚSV a ODSH s těmito převody souhlasí.
zveřejnit na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina záměr darování pozemků dle materiálu RK-32-2012-15, př. 1 z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Klokočov;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout:
* převést darem pozemky dle materiálu RK-32-2012-15, př. 1 z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Klokočov;
* nabýt darem pozemky dle materiálu RK-32-2012-15, př. 2 z vlastnictví obce Klokočov do vlastnictví Kraje Vysočina.
Termín 2012- 12- 18