Detail materiálu pro radu čj. RK-26-2012-41

RK-26-2012-41.doc  RK-26-2012-41pr01.doc  RK-26-2012-41pr02.pdf  RK-26-2012-41pr03.pdf  RK-26-2012-41pr04.pdf  RK-26-2012-41pr05.pdf
Číslo jednacíRK-26-2012-41
NázevRozpočtové opatření - realizace prostorového pasportu v Nemocnici Havlíčkův Brod, příspěvkové organizaci
Zpracoval E. Tomášová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuUsnesením č. 0453/10/2011/RK schválila rada kraje veřejnou zakázku na Dodávku, implementaci, údržbu a podporu systému a další služby související s pořízením a provozem softwarového systému ERP pro zdravotnická zařízení kraje Vysočina. V rámci druhé etapy implementace probíhá implementace IS FaMa+. Tento IS bude sloužit k technické evidenci budov a zařízení. Zájmem odboru zdravotnictví a zdravotnických zařízení je plná funkčnost a maximální využití možností tohoto informačního systému včetně zavedení prostorových pasportů. Neboť zdravotnická zařízení nemají pro většinu budov zpracována prostorová data v digitální podobě pro technickou evidenci a správu zařízení a budov, učinila Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvková organizace, poptávku ohledně tohoto zpracování. V rámci tohoto poptávkového řízení předložila nejlevnější nabídku Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod, Jihlavská 628 (dále Škola), která do nabídky zahrnula i další stupeň digitalizace v modelu 3D. Škola taktéž nabídla ještě další bezplatnou spolupráci na zhotovení výkresové dokumentace techniky prostředí jednotlivých budov. Nabídková cena na zpracování uvedené dokumentace byla předložena ve výši 176 tis. Kč. V rámci tohoto projektu by byl v první fázi realizován pilotní projekt, který byl oceněn částkou 80 756 Kč a obsahuje provedení digitalizace budovy chirurgických oborů, gynekologie, spojovacího travé, stravovacího zařízení a technického zázemí a budovu prádelny dle materiálu RK-26-2012-41, př. 1.
Návrh řešení Odbor zdravotnictví navrhuje radě kraje:
* schválit poskytnutí příspěvku na zpracování prostorových dat v digitální podobě pro technickou evidenci a správu zařízení a budov pro Nemocnici Havlíčkův Brod, příspěvkovou organizaci, v maximální výši 176 000 Kč;
* uložit ředitelům Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace a Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, oznámit zřizovateli prostřednictvím odboru zdravotnictví současnou situaci, tj. v jaké kvalitě a rozsahu mají digitálně zpracovaná data technické evidence a správy zařízení a budov;
* uložit ředitelům Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace a Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, na základě výše uvedeného úkolu a skutečného stavu výsledky případného poptávkového řízení na zpracování prostorových dat v digitální podobě pro technickou evidenci a správu zařízení a budov, na jejichž základě budou provedena příslušná rozpočtová opatření.

Finanční prostředky budou poskytnuty jako příspěvek na provoz v souladu se zákonem
č. 250/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů, ve znění pozdějších předpisů, a je nutné provést příslušné rozpočtové opatření ve vztahu k rozpočtu Kraje Vysočina.
StanoviskaOdbor ekonomický k návrhu rozpočtového opatření nemá připomínky. Aktuální stav nespecifikované rezervy na kapitole Zdravotnictví je 47 412 tis. Kč.
Odbor informatiky souhlasí s navrhovaným řešením. Dotace byla zaevidována v systému eDotace - ID dotace O00260-11 (materiál RK-26-2012-41, př. 5).
Odbor školství, mládeže a sportu: souhlasíme s předloženým návrhem. Střední školy stavební v kraji disponují dostatečným technickým vybavením i odborným zázemím potřebným k realizaci navrženého záměru.
* rozpočtové opatření v rámci kapitoly Zdravotnictví a § 3522 - Ostatní nemocnice spočívající ve zvýšení položky 5331 - Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím o částku 176 000 Kč pro Nemocnici Havlíčkův Brod, příspěvkovou organizaci, při současném snížení položky 5901 - Nespecifikované rezervy o stejnou částku 176 000 Kč;
* změnu závazného ukazatele Příspěvek na provoz pro Nemocnici Havlíčkův Brod, příspěvkovou organizaci, na rok 2012 o částku 176 000 Kč s určením na pokrytí nákladů spojených se zpracováním prostorových dat v digitální podobě pro technickou evidenci a správu zařízení a budov;
ukládá
* řediteli Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace předložit dodavatelskou fakturu, na základě které bude dotace poukázána. Po úhradě dlužné částky dodavateli zaslat na odbor zdravotnictví výpisy z bankovních účtů o řádné úhradě této faktury;
* ředitelům Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace a Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, oznámit zřizovateli prostřednictvím odboru zdravotnictví současnou situaci, tj. v jaké kvalitě a rozsahu mají digitálně zpracovaná data technické evidence a správy zařízení a budov v termínu do
10. 7. 2012;
* ředitelům Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace, na základě výše uvedeného úkolu a skutečného stavu výsledky případného poptávkového řízení na zpracování prostorových dat v digitální podobě pro technickou evidenci a správu zařízení a budov, na jejichž základě budou provedena příslušná rozpočtová opatření Tyto výsledky poptávkových řízení společně s žádostí o příspěvek na provoz předložit v termínu do 31. 8. 2012.
Odpovědnost OZ, OE, ředitelé Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvkové organizace, Nemocnice Jihlava, příspěvkové organizace, Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace, Nemocnice Pelhřimov, příspěvkové organizace, Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace
Termín 31. 12. 2012