Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2012-28

RK-24-2012-28.doc  RK-24-2012-28pr01.doc  RK-24-2012-28pr02.doc
Číslo jednacíRK-24-2012-28
NázevProjektový záměr příspěvkové organizace Gymnázium Pacov
Zpracoval8 Projektový záměr příspěvkové organizace Gymnázium Pacov pro: jednání rady kraje č. 24/2012 dne 19. 6. 2012 zpracoval (a): T. Doleželová, K. Ubr
Předkládá M. Pech
Popis problémuMateriál řeší rozhodnutí rady kraje o projektovém záměru příspěvkové organizace.
V souladu s Pravidly Rady kraje Vysočina k projektovému řízení příspěvkových organizací přijatými usnesením rady kraje č.1222/24/2011/RK ze dne 19. 7. 2011 žádá krajská příspěvková organizace Gymnázium Pacov o souhlas s projektovým záměrem, který je popsán v materiálu RK-24-2012-28, př. 1. Po dohodě s ředitelem školy je materiál předkládán po upřesnění počtu zájemců do druhého kola přijímacího řízení.
Návrh řešení Projektová fiše je připravena standardně a projekt je realizovatelný. Prostředky ve výši cca 680 tis. Kč přispějí ke zkvalitnění vzdělávání. Jinou cestou by škola získala prostředky velmi obtížně (projekt patří do programu tzv. šablony pro SŠ , jehož administrativa je oproti jiným programů významně zjednodušena). Uzávěrka předkládání žádostí je 30. 6. 2012. Na druhé straně je nutno uvážit celkovou situaci ve škole - loňské obtíže při financování platových nároků, rozhodnutí ředitele otevřít velmi málo naplněnou primu (v prvním kole 13, do druhého kola se přihlásilo pouze dalších 8 zájemců), zavedení pásmového odměňování pedagogů po letošních škrtech MŠMT. Z toho vyplývá určitá ekonomická nestabilita, kterou se ředitel školy snaží řešit mimo jiné vyjednáním podpory ze strany města. Starosta města potvrdil, že jednání o podpoře v orgánech města probíhají. V případě dalších vážných ekonomických obtíží zřejmě do situace bude muset zasáhnout zřizovatel. Jednou z variant řešení je dohoda s městem o převzetí zřizovatelské kompetence. Pokud by taková dohoda nastala, realizace projektu by posunula termín převzetí do podzimu roku 2014, resp. od ledna 2015 (dle sdělení z MŠMT by v případě převzetí školy městem v době realizace projektu musel kraj prostředky vrátit).
Vzhledem k této skutečnosti předkládá OŠMS dvě varianty usnesení - souhlasné a nesouhlasné. Podrobnější vyjádření OŠMS je v materiálu RK-24-2012-28, př. 2.
StanoviskaGrémium ředitele:
Grémium ředitele souhlasí s projektovým záměrem.
Odbor ekonomický:
Z uvedeného projektového záměru nevyplývají žádné finanční nároky na rozpočet kraje, při rozhodování o jeho realizaci je však nutné vzít v úvahu nejasnou budoucnost školy.
Odbor regionálního rozvoje:
Stanovisko bude předloženo na jednání rady kraje.
Návrh usneseníVarianta A:
Rada kraje
souhlasí
s realizací projektového záměru Gymnázia Pacov Inovace a individualizace výuky na Gymnáziu Pacov dle materiálu RK-24-2012-28, př. 1;
ukládá
řediteli Gymnázia Pacov omezit výdaje z provozního rozpočtu školy v první polovině roku 2013 na zcela nezbytné položky.
Odpovědnost OŠMS
Termín 30. 6. 2012