Detail materiálu pro radu čj. RK-21-2012-45

RK-21-2012-45.doc  RK-21-2012-45pr01.doc
Číslo jednacíRK-21-2012-45
NázevPřihláška Kraje Vysočina do výběrového řízení na pořádání Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2014
Zpracoval P. Panovec
Předkládá M. Pech
Popis problémuČeský olympijský výbor realizuje od roku 2002, ve spolupráci s kraji, projekt Olympiády dětí a mládeže (dále jen ODM ), který je zaměřen zejména na žáky základních škol. V rámci tohoto projektu se konají každoročně, střídavě v jednotlivých letech, letní a zimní Hry olympiády dětí a mládeže. Organizace se průběžně ujalo již deset krajů.
Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém zasedání dne 15. 5. 2012 usnesením číslo 0231/03/2012/ZK rozhodlo o podání přihlášky do výběrového řízení na pořadatele Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky v roce 2014.
Návrh řešení OŠMS po prostudování podmínek na pořádání ODM, připravil návrh přihlášky (viz materiál RK-2012-45, př. 1). Předběžně jednal se všemi potencionálními partnery, kteří záměr olympiádu pořádat plně podporují a na přípravě vlastního průběhu jsou připraveni spolupracovat. Byly osloveny všechny dotčené krajské sportovní svazy a vedení pěti partnerských měst (samostatná vyjádření měst budou přiložena k přihlášce před zasláním na Český olympijský výbor).
StanoviskaKomise pro sport a volný čas svým usnesením 04/03/2012/Ksvč
doporučuje
radě kraje schválit přihlášku na ZODM v předložené podobě.
Usnesení bylo přijato 7 hlasy (0 proti, 0 se zdržel).
znění přihlášky do výběrového řízení na pořádání Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2014;
ukládá
Odboru školství mládeže a sportu Krajského úřadu Kraje Vysočina odeslat přihlášku Českému olympijskému výboru do výběrového řízení na pořádání Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2014.
Odpovědnost OŠMS
Termín 1. června 2012