Detail materiálu pro radu čj. RK-10-2012-09

RK-10-2012-09.doc
Číslo jednacíRK-10-2012-09
NázevUzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě - k.ú. Slavíkovice u Jemnice, obec Slavíkovice
Zpracoval P. Effenberková
Popis problémuMateriál řeší uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na části pozemku ve vlastnictví Kraje Vysočina, který je dotčen stavbami Chodník podél silnice II/408 v obci Slavíkovice a Místní komunikace par.č. 606/18 v obci Slavíkovice .
Na OM se obrátila obec Slavíkovice se žádostí o uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na části pozemku v k.ú. Slavíkovice u Jemnice, který je dotčen stavbou Místní komunikace na par. č. 606/18 v obci Slavíkovice a stavbou Chodník podél komunikace II/408 v obci Slavíkovice . Těmito stavbami má být dotčen pozemek par.č. 699/1 v k.ú. Slavíkovice u Jemnice. Pro obě stavby byla mezi Krajem Vysočina a obcí Slavíkovice uzavřena smlouva zakládající právo provést stavbu (14. 9. 2011 - stavba Místní komunikace na par. č. 606/18 v obci Slavíkovice a 14. 1. 2011 - stavba Chodník podél komunikace II/408 v obci Slavíkovice ).
Obec na tyto stavby chce čerpat dotace z Programu rozvoje venkova a Státního zemědělského intervenčního fondu. Pro čerpání dotací jsou však již uzavřené smlouvy nedostatečné a obec tedy žádá o uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě na části pozemku par. č. 699/1 v k.ú. Slavíkovice u Jemnice.
Návrh řešení OM navrhuje uzavřít s obcí Slavíkovice smlouvu o budoucí darovací smlouvě na části pozemku par. č. 699/1 v k.ú. Slavíkovice u Jemnice a obci Slavíkovice. Usneseními rady kraje již bylo rozhodnuto o uzavření smlouvy zakládající právo provést stavbu, která předpokládá realizaci chodníku a místní komunikace, tato smlouva však nepostačuje pro žádost o poskytnutí dotace. Z tohoto důvodu žádá obce o sepsání smlouvy o budoucí darovací smlouvě.
Uzavření budoucí darovací smlouvy předpokládá zveřejnění záměru darovat část pozemku par. č 699/1 na úřední desce krajského úřadu po zákonem stanovenou dobu. Pro stavbu Chodník podél komunikace II/408 v obci Slavíkovice byl záměr darování zveřejněn na úřední desce krajského úřadu ve dnech 13. 1. - 14. 2. 2011, pro stavbu Místní komunikace par.č. 606/18 v obci Slavíkovice je třeba záměr darování zveřejnit.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování části pozemku par. č. 699/1 v k.ú. Slavíkovice u Jemnice a obci Slavíkovice pro stavbu Místní komunikace par.č. 606/18 v obci Slavíkovice a doporučit zastupitelstvu kraje uzavřít budoucí darovací smlouvu mezi Krajem Vysočina a obcí Slavíkovice na dotčené části pozemku par.č. 699/1 v k.ú. Slavíkovice u Jemnice.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
zveřejnit záměr darování části pozemku par. č. 699/1 - ost. plocha, silnice pro stavbu Místní komunikace par. č. 606/18 v obci Slavíkovice do vlastnictví obce Slavíkovice;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina a obcí Slavíkovice, ve které se kraj zaváže darovat obci Slavíkovice části pozemku par. č. 699/1 - ost. plocha silnice pro realizaci stavby Chodník podél silnice II/408 v obci Slavíkovice a stavby Místní komunikace par.č. 606/18 v obci Slavíkovice .
Termín 31. května 2012