Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2012-34

RK-06-2012-34.doc  RK-06-2012-34pr01.doc  RK-06-2012-34pr02.doc
Číslo jednacíRK-06-2012-34
NázevPodstatná změna č. II v projektu Transformace ÚSP Jinošov II.
Zpracoval J. Bína, E. Komínková, E. Pausarová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuKraj Vysočina podal dne 22. 12. 2011 do Integrovaného operačního programu projekt Transformace ÚSP Jinošov II. pod registračním č. CZ.1.06/3.1.00/07.08082. Tento projekt je navazující na projekty Transformace ÚSP Jinošov I. a III. a jeho cílem je vytvořit
5 skupinových domácností o max. počtu 6 osob na domácnost prostřednictvím výstavby 1 objektu v Jaroměřicích na Rokytnou, 2 objektů v Pucově a 2 objektů v Okříškách s kapacitou 30 lůžek pro uživatele s mentálním a kombinovaným postižením (pro 29 stávajících uživatelů a 1 lůžko pro odlehčovací službu). V rámci příprav realizace tohoto záměru již byl Usnesením 0888/19/2011/RK dne 31. 5. 2011 schválen Transformační plán Domova bez zámku, příspěvkové organizace a dne 23. 6. 2011 byl schválen hodnotící komisí MPSV. Usnesením 0245/03/2011/ZK dne 10. 5. 2011 zastupitelstvo Kraje Vysočina schválilo předfinancování přípravné fáze projektu a jeho realizaci do doby, než budou poskytnuty finanční prostředky z IOP.
V projektu Transformace ÚSP Jinošov II. došlo ke změnám v nákupu nemovitostí, které s sebou přináší konkrétní změny v rozpočtu projektu, v parametrech akce, ve výběrových řízeních a v etapách projektu. Tyto změny budou předkládány na MPSV prostřednictvím pobočky Centrum pro regionální rozvoj (dále jen CRR) ke schválení. Ke změnám došlo z důvodu hledání nejvhodnějšího řešení při jednání s majiteli nemovitostí o odkupu v městyse Okříšky. Proto byly vyhledány jiné nemovitosti ve stejné lokalitě, které budou plně nahrazovat původní pozemky uvedené v projektové žádosti. Oproti původním pozemkům uvedeným v projektové žádosti budou odkoupeny nemovitosti v k. ú. Okříšky, dům č.p. 5, pozemky p. č. st. 269 o výměře 254 m2 a část pozemku p. č. 117/21 o rozloze cca 1 200 m2 (bude upřesněna geometrickým zaměřením pozemku), kde je vlastníkem městys Okříšky a část pozemku p. č. 677 o výměře cca 1 000 m2 (bude upřesněna geometrickým zaměřením pozemku), kde je soukromý vlastník. Ceny nemovitostí budou určeny znaleckými posudky, jejichž zpracování bylo zadáno odborem majetkovým.
Vybrané nemovitosti, přestože jsou svojí polohou a charakterem vhodnější pro účely transformace, vyžadují vyšší náklady na zpracování investičního záměru, na odkup nemovitostí a na stavební práce především vzhledem k plánované rekonstrukci objektu
č. p. 5 na pozemku p. č. 269. Ke změně oproti původní projektové žádosti dochází v záložce Potřeby, Zdroje, Přehled financování, Etapy a Výběrová řízení důvodu navýšení rozpočtu v investičních nákladech projektu (změna výše řádku 6013 - nákup pozemku, 6090 - náklady na pořízení stavebních objektů, doplnění řádku 6091 - náklady na obnovy stavebních projektů, 6153 - náklady odkup objektu k rekonstrukci a k navýšení řádku 6010 - náklady na stavební a investiční záměr). V záložce Zdroje budou nově vyčísleny nezpůsobilé náklady, které vznikají na stavebních prácích a při nákup nemovitostí.
Celý objekt č. p. 5 je podsklepen. Ve sklepním prostoru bude umístěna kotelna a celý sklepní prostor je nutno sanovat a zpřístupnit nezávisle na vstupu do objektu pro klienty.
Na základě rozhodnutí dotačního orgánu může dojít k přeřazení některých nákladů, které dneska předpokládáme v rovině uznatelných do neuznatelných výdajů hrazených z rozpočtu Kraje Vysočina.
Návrh řešení Navrhujeme radě kraje vzít na vědomí změny v projektu Transformace ÚSP Jinošov II. dle materiálu RK-06-2012-34, př. 1 a uložit odborům majetkovému a sociálních věcí postupovat podle materiálu RK-06-2012-34, př. 2.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
bere na vědomí
změny v projektu Transformace ÚSP Jinošov dle materiálu RK-06-2012-34, př. 1;
ukládá
majetkovému odboru a odboru sociálních věcí postupovat dle materiálu RK-06-2012-34, př. 2 a odboru sociálních věcí dopracovat změny dle požadavků IOP do Oznámení příjemce o změnách v projektu včetně povinných příloh.
Odpovědnost odbor sociálních věcí, odbor majetkový
Termín 15. 7. 2014