Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2012-08

Číslo jednacíRK-05-2012-08
NázevMajetkoprávní vypořádání pozemků po stavbě II/360 Oslavice - Oslavička
Zpracoval H. Zimolová
Popis problémuKraj Vysočina byl investorem stavby II/360 Oslavice - Oslavička spolufinancované z prostředků regionálního operačního programu NUTS 2 jihovýchod. Stavba byla dokončena, provedeno její geometrické zaměření a vydán kolaudační souhlas. V rámci uvedené stavby byly realizovány i stavební objekty SO 103, SO 104, SO 105, SO 106 a SO 107. Jelikož se jedná o vynucené investice nutné k realizování vlastní stavby, požádal Krajský úřad Kraje Vysočina Regionální radu soudržnosti Jihovýchod o udělení souhlasu s převodem uvedených staveb do vlastnictví obcí Oslavička a Oslavice. Převodem uvedených staveb po dokončení stavby, tedy ještě před ukončením doby udržitelnosti projektu, dojde ke zlepšení následné organizace údržby, a tím i k jejímu zlevnění.
Tento materiál řeší vyjmutí stavebních objektů z hospodaření Krajské správě a údržbě silnic Vysočiny, příspěvkové organizaci a jejich darování z vlastnictví kraje do vlastnictví obcí.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje v rámci jednání s obcemi Oslavička a Oslavice o převodu pozemků projednat i převod stavebních objektů v rozsahu dle materiálu RK-05-2012-08, př. 1.
K převodu udělil výbor Regionální rady na svém 34. zasedání dne 2. 11. 2011 souhlas s tím, že za udržitelnost projektu a další povinnosti vyplývající ze Smlouvy o poskytnutí dotace je odpovědný příjemce, tudíž tyto závazky převezmou obce Oslavička a Oslavice.
Následně budou stavební objekty dodatkem zřizovací listiny vyjmuty z hospodaření příspěvkové organizaci kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství a KSÚSV souhlasí s návrhem usnesení.
zveřejnit na úřední desce záměr darování stavebních objektů v rozsahu dle materiálu
RK-05-2012-08, př. 1 v k. ú. Oslavička a stavebního objektu 105 situovaného na pozemku par. č. 2523/2 v k. ú. Oslavice;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout:
* převést darem stavební objekty v rozsahu dle materiálu RK-05-2012-08, př. 1 z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Oslavička;
* převést darem stavební objekt 105 - napojení lesní cesty situované na pozemku par. č. 2523/2 v k. ú. Oslavice v hodnotě 453 372 Kč včetně DPH z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví obce Oslavice.
Termín 27. 3. 2012