Detail materiálu pro radu čj. RK-01-2012-14

RK-01-2012-14.doc  RK-01-2012-14pr01.pdf
Číslo jednacíRK-01-2012-14
NázevUzavření smluv v rámci přípravy stavby Úpravy chodníků trasa východní Rouchovany
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuTento materiál projednává uzavření smluv nezbytných pro územní a stavebního řízení pro akci Úpravy chodníků trasa východní Rouchovany na pozemcích zahrnutých do trvalého záboru předmětné stavby.
Obec Rouchovany bude investorem akce Úpravy chodníků trasa východní Rouchovany . Jedná se o vybudování chodníků s bezbariérovým přístupem o šířce 1,5 m podél silnice II/396. Některé pozemky, na kterých by se měla uvedená akce realizovat jsou vedeny ve vlastnictví Kraje Vysočina.
S obcí Rouchovany bude u pozemků v budoucnu zastavěných výše uvedenou stavbou, pro potřeby územního a stavebního řízení, nezbytné uzavřít smlouvu zakládající právo provést stavbu na částech pozemků par. č. 1115/1 - ostatní plocha, silnice o výměře 17 870 m2, par. č. 1115/2 - ostatní plocha, silnice o výměře 448 m2 a par. č. 1115/3 - ostatní plocha, silnice o výměře 478 m2 v k. ú. a obci Rouchovany.
Protože obec Rouchovany bude žádat o dotace ze SFDI, bude zároveň nezbytné na tyto pozemky uzavřít smlouvu o budoucí smlouvě darovací. Podmínkou uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě je zveřejnění záměru darování pozemků na úřední desce krajského úřadu.
Návrh řešení OM navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít smlouvu zakládající právo provést stavbu s obcí Rouchovany na části pozemků par. č. 1115/1, par. č. 1115/2 a par. č. 1115/3 v k. ú. a obci Rouchovany, dále rozhodnout zveřejnit záměr darování částí těchto pozemků na úřední desce krajského úřadu a doporučit zastupitelstvu kraje uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě s obcí Rouchovany na části těchto pozemků.
V případě dokončení akce Úpravy chodníků trasa východní Rouchovany bude zrekonstruován chodník podél silnice II/396 dle platných norem a to včetně vybudování bezbariérového přístupu.
Po dokončení akce dojde k zaměření skutečného stavu geometrickým plánem a následně k majetkoprávnímu vypořádání pozemků zastavěných touto akcí.
Tento materiál předpokládá souhlasit s výše uvedenou akcí, rozhodnout uzavřít smlouvu zakládající právo provést stavbu, zveřejnit záměr darování částí pozemků na úřední desce a doporučit zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
souhlasí
se stavbou Úpravy chodníků trasa východní Rouchovany ;
* uzavřít s obcí Rouchovany, se sídlem Rouchovany 35, 675 57 Rouchovany smlouvu zakládající právo provést stavbu na části pozemků par. č. 1115/1, par. č. 1115/2 a par. č. 1115/3 v k. ú. a obci Rouchovany pro akci Úpravy chodníků trasa východní Rouchovany ;
* zveřejnit záměr darování částí pozemků par. č. 1115/1, par. č. 1115/2 a par. č. 1115/3 v k. ú. a obci Rouchovany na úřední desce Krajského úřadu Kraje Vysočina;
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě mezi Krajem Vysočina a obcí Rouchovany, podle které se Kraj Vysočina zaváže darovat a obec Rouchovany se zaváže přijmout do svého vlastnictví části pozemků par. č. 1115/1, par. č. 1115/2 a par. č. 1115/3 v k. ú. a obci Rouchovany určené k zastavění stavebními objekty realizovanými obcí Rouchovany v rámci akcí Úpravy chodníků trasa východní Rouchovany .
Termín 13. 2. 2012