Detail materiálu pro radu čj. RK-21-2011-06

RK-21-2011-06.doc  RK-21-2011-06pr01.pdf
Číslo jednacíRK-21-2011-06
NázevSmlouva o výpůjčce - výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina v Kamenici nad Lipou
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuJedná se o uzavření smlouvy o výpůjčce.
Kraj Vysočina je investorem akce Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina-výjezdové stanoviště Kamenice nad Lipou . K této stavbě vydal Městský úřad Kamenice nad Lipou, odbor výstavby a životního prostředí kolaudační souhlas s užíváním stavby na pozemcích par. č. 487/1, par. č. 487/4, par. č. 487/5, par. č. 487/6, par. č. 487/6, par. č. 487/7, par. č. 487/8, par. č. 487/9, par. č. 487/10, par. č. 487/11, par. č. 487/12, par. č. 487/13, par. č. 2045/2, par. č. 3252/7, par. č. 3252/8, par. č. 3252/6, par. č. 3340/2, par. č. 3340/3 a par. č. 3340/4 (dle GP 1254-31-2011), vše v k. ú. Kamenice nad Lipou. Výjezdové stanoviště zdravotnické záchranné služby Kamenice nad Lipou sestává z těchto objektů: budova výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby, zpevněné plochy, sadové úpravy, přeložka dešťové kanalizace, přípojka splaškové a dešťové kanalizace a areálové rozvody dešťové kanalizace, přeložka vodovodu a vodovodní přípojka, prodloužení plynovodu STL a plynovodní STL přípojka, přeložka rozvodu NN a přípojka NN, veřejné osvětlení, přeložka telefonního kabelu. Předmětem výpůjčky jsou pouze budova výjezdového stanoviště, zpevněné plochy, přeložka dešťové kanalizace, přípojka splaškové a dešťové kanalizace a areálové rozvody dešťové kanalizace a vodovodní přípojka. Celková cena těchto objektů činí 8 615 101,78 Kč. Ostatní výše uvedené objekty budou řešeny jiným způsobem (převod na město).
Důvodem uzavření této smlouvy je ta skutečnost, že Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina, příspěvková organizace plánuje zahájit svoji činnost v této novostavbě dne 1. 7. 2011, avšak uvedenou záležitost nelze vyřídit dodatkem zřizovací listiny, jelikož nejsou ještě na kraj Vysočina převedeny pozemky (původní pozemek) z vlastnictví ČR - Ministerstvo vnitra. Po odstranění této komplikace bude celá záležitost řešena dodatkem zřizovací listiny a majetek bude vložen k hospodaření příspěvkové organizaci a některé objekty budou převedeny na město Kamenice nad Lipou.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít smlouvu o výpůjčce k budově výjezdového stanoviště, zpevněným plochám, přeložce dešťové kanalizace, přípojce splaškové a dešťové kanalizace a areálovým rozvodům dešťové kanalizace a vodovodní přípojce mezi krajem Vysočina a Zdravotnickou záchrannou službou kraje Vysočina, příspěvkovou organizací.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu o výpůjčce s výše uvedenou příspěvkovou organizací. Smlouva není předkládána, jedná se o standardní smlouvu.
StanoviskaOdbor zdravotnictví souhlasí s uzavřením smlouvy o výpůjčce.
uzavřít smlouvu o výpůjčce k budově výjezdového stanoviště, zpevněných plochám, přeložce dešťové kanalizace, přípojkám splaškové a dešťové kanalizace a areálovým rozvodům dešťové kanalizace a vodovodní přípojce mezi krajem Vysočina na straně půjčitele a Zdravotnickou záchrannou službou kraje Vysočina, příspěvkovou organizací na straně vypůjčitele.
Odpovědnost Odbor majetkový
Termín 30. 6. 2011