Detail materiálu pro radu čj. RK-19-2011-05

RK-19-2011-05.doc
Číslo jednacíRK-19-2011-05
NázevMajetkoprávní příprava stavby ZZS kraje Vysočina - výjezdové stanoviště Habry
Zpracoval M. Jaroš
Popis problémuTento materiál projednává ukončení jednání o nabytí pozemku nezbytného pro realizaci stavby ZZS kraje Vysočina - výjezdové stanoviště Habry z vlastnictví ČR a správy Pozemkového fondu ČR do vlastnictví kraje.
Kraj Vysočina je investorem stavby ZZS kraje Vysočina - výjezdové stanoviště Habry . Na základě projektové dokumentace nechal OM vyhotovit geometrický plán č. 581-1369/2010 (dále jen GP) v k. ú. a obci Habry.
Z něj mj. vyplývá potřeba nabytí části pozemku ve zjednodušené evidenci - parcely původ Evidence nemovitostí (EN) par. č. 3577/2 v k. ú. Habry - dle GP nově označené jako pozemek par. č. 6577/2 - ostatní plocha, jiná plocha o výměře 1 505 m2 v k. ú. a obci Habry. Původní pozemek je katastrálním úřadem veden ve vlastnictví ČR a správu k němu vykonává Pozemkový fond ČR, se sídlem Husinecká 1024/11a, 130 00 Praha, Žižkov, IČO 457 97 072.
OM požádal PF ČR o převod tohoto pozemku k němuž mj. doložil geometrické plány a znalecký posudek, který určil hodnotu dle GP nově odděleného pozemku ve výši 135 450 Kč, tj. 90 Kč/m2. Uvedený znalecký posudek byl vyhotoven na podzim 2010. Na základě sdělení PF ČR tento nechal znalecký posudek v březnu 2011 přezkoumat a navýšil kupní cenu na částku 223 880 Kč, tj. necelých 150 Kč/m2. PF ČR dále požaduje uhradit 2 500 Kč za posouzení znaleckého posudku a 500 Kč správní poplatek na úhradu návrhu na vklad. Celkem se jedná o částku 226 880 Kč, kterou PF ČR na základě metodického pokynu PF ČR část 2/2/2 zaokrouhlil na stokoruny nahoru, tj. na celkovou částku 226 900 Kč.
Zahájení stavby ZZS kraje Vysočina - výjezdové stanoviště Habry se předpokládá v druhé polovině roku 2011, příp. na jaře roku 2012. Předpokládaná délka výstavby je 11 měsíců. Dle předběžné dohody, tak jako v dalších případech nových výjezdových stanovišť, má město Habry zajistit pozemky pro výstavbu a podílet se finančně na investici ve výši nákladů na projektovou dokumentaci.
O převod pozemku ve vlastnictví ČR - Pozemkového fondu požádal z hlediska průchodnosti převodu přímo kraj, jako investor stavby. S městem Habry byla dohodnuta finanční kompenzace výdajů spojených s koupí pozemku, mj. i od ČR - PF ČR.
Město Habry připravuje nový územní plán, kde jsou pozemky v plánovaném areálu výjezdového stanoviště vedeny jako pozemky určené pro veřejný zájem - zdravotnictví. K jeho schválení v zastupitelstvu města by mělo dojít začátkem června a účinnost nový územní plán nabude (v případě, že se nikdo neodvolá) 15 dní od schválení. Na základě tohoto má město možnost získat dle GP nově oddělený pozemek par. č. 6577/2 v k. ú. a obci Habry z vlastnictví ČR a správy Pozemkového fondu ČR do svého vlastnictví bezúplatně.
Návrh řešení OM navrhuje radě kraje nesouhlasit s úhradou kupní ceny ve výši 226 900 Kč za nabytí dle GP č. 581-1369/2010 nově odděleného pozemku par. č. 6577/2 v k. ú. a obci Habry z vlastnictví ČR a správy Pozemkového fondu ČR do vlastnictví kraje a dále rozhodnout ukončit jednání s Pozemkovým fondem ČR o úplatném převodu části pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - parcely původ Evidence nemovitostí (EN) par. č. 6577/2 v k. ú. a obci Habry z vlastnictví České republiky, správy Pozemkového fondu ČR do vlastnictví kraje Vysočina za účelem realizace stavby ZZS kraje Vysočina - výjezdové stanoviště Habry .
Na základě tohoto usnesení může město Habry po nabytí platnosti a účinnosti nového územního plánu požádat o bezúplatný převod dle GP nově odděleného pozemku par. č. 6577/2 v k. ú. a obci Habry do svého vlastnictví. Kraj by následně na základě smlouvy zakládající právo provést stavbu mohl začít vyřizovat stavební povolení.
Návrh usnesení předpokládá nesouhlasit s úhradou kupní ceny za dle GP č. 581-1369/2010 nově oddělený pozemek par. č. 6577/2 v k. ú. a obci Habry a rozhodnout ukončit jednání o úplatném převodu části pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - původ EN par. č. 6577/2 v k. ú. a obci Habry z vlastnictví ČR a správy Pozemkového fondu ČR do vlastnictví kraje.
StanoviskaUsnesením č. 1343/28/2010/RK ze dne 7. 9. 2010 rada kraje rozhodla podat žádost o úplatný převod pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - původ EN par. č. 6577/2 v k. ú. a obci Habry z vlastnictví České republiky, správy Pozemkového fondu ČR do vlastnictví kraje Vysočina za účelem realizace stavby ZZS kraje Vysočina - výjezdové stanoviště Habry .
nesouhlasí
s kupní cenou ve výši 226 900 Kč za nabytí dle GP č. 581-1369/2010 nově odděleného pozemku par. č. 6577/2 v k. ú. a obci Habry z vlastnictví ČR a správy Pozemkového fondu ČR do vlastnictví kraje;
ukončit jednání s Pozemkovým fondem ČR o úplatném převodu části pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - parcely původ Evidence nemovitostí (EN) par. č. 6577/2 v k. ú. a obci Habry dle GP č. 581-1369/2010 nově označeného jako pozemek par. č. 6577/2 v k. ú. a obci Habry z vlastnictví České republiky, správy Pozemkového fondu ČR do vlastnictví kraje Vysočina za účelem realizace stavby ZZS kraje Vysočina - výjezdové stanoviště Habry .
Termín 30. 6. 2011