Detail materiálu pro radu čj. RK-06-2011-54

NázevPředložení projektové žádosti projektu CEC5 do OP Central Europe
Zpracoval P. Holý, I. Fryšová
Předkládá I. Fryšová
Popis problémuJedná se o podání projektové žádosti projektu CEC5 - Demonstration of energy efficiency and utilisation of renewable energy sources through public buildings (Demonstrace energetické efektivnosti a využití obnovitelných zdrojů energie ve veřejných budovách) dále jen CEC5 v rámci Operačního programu Nadnárodní spolupráce (dále jen Central Europe ). Rada kraje Vysočina dne 17. 1. 2011 usnesením č. 0094/03/2011/RK schválila účast kraje Vysočina v projektu CEC5, uložila Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina spolupracovat na přípravě projektové žádosti s partnery projektu a předložit projektovou žádost projektu CEC5 orgánům kraje k rozhodnutí (Rada kraje schvaluje účast kraje Vysočina v projektu CEC5 - Demonstration of energy efficiency and utilisation of renewable energy sources through public buildings v rámci Operačního programu Nadnárodní spolupráce (Central Europe); ukládá Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina spolupracovat na přípravě projektové žádosti s partnery projektu; předložit projektovou žádost projektu CEC5 - Demonstration of energy efficiency and utilisation of renewable energy sources through public buildings v rámci Operačního programu Nadnárodní spolupráce (Central Europe) orgánům kraje k rozhodnutí; prohlašuje skutečnosti uvedené v materiálu RK-03-2011-39, př. 2; doporučuje zastupitelstvu kraje: vyhradit si prohlášení skutečností uvedených v RK-03-2011-39, př. 1; prohlásit skutečnosti uvedené v materiálu RK-03-2011-39, př. 1; schválit převod finančních prostředků z Fondu strategických rezerv nebo z cizích zdrojů ve finančním objemu max. 1 470 000 Kč (kurz 24,50 Kč = 1 Euro, tj. max. 60 000 Euro) na zvláštní účet kraje určený na přípravu a realizaci projektu CEC5 - Demonstration of energy efficiency and utilisation of renewable energy sources through public buildings s tím, že finance budou uvolňovány postupně dle aktuální potřeby projektu). Usnesením č. 0046/01/2011/ZK schválilo dne 1. 2. 2011 Zastupitelstvo kraje Vysočina spolufinancování projektu.
Návrh řešení V současné době probíhají intenzivní závěrečné práce partnerů na přípravě projektové žádosti projektu CEC5 (současná podoba žádosti je obsahem materiálu RK-06-2011-54, př.1 a navrhovaný rozpočet je obsahem materiálu RK-06-2011-54, př. 2). Projektovou žádost bude předkládat na JTS Vídeň lead partner projektu, kterým je Regional Development Association of Vorarlberg. Termín pro podání žádosti je 11. 2. 2011. Proto Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen ORR ) navrhuje radě kraje uložit ORR spolupracovat na dopracování žádosti s partnery projektu a rozhodnout o předložení takto dopracované projektové žádosti projektu CEC5 v rámci Operačního programu Nadnárodní spolupráce (Central Europe) nejpozději do 11. 2. 2011prostřednictvím lead partnera projektu na JTS Vídeň.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
předložit společně s partnery projektovou žádost projektu CEC5 - Demonstration of energy efficiency and utilisation of renewable energy sources through public buildings v rámci Operačního programu Nadnárodní spolupráce (Central Europe);
ukládá
odboru regionálního rozvoje spolupracovat na dopracování projektové žádosti projektu CEC5 - Demonstration of energy efficiency and utilisation of renewable energy sources through public buildings společně s partnery, tak aby byl rakouský předkladatel žádosti - Regional Development Association of Vorarlberg schopen předložit projektovou žádost projektu CEC5 - Demonstration of energy efficiency and utilisation of renewable energy sources through public buildings v rámci Operačního programu Nadnárodní spolupráce (Central Europe) nejpozději do 11. 2. 2011.
Odpovědnost ORR
Termín 11. 2. 2011