Detail materiálu pro radu čj. RK-24-2009-57

NázevVeřejná zakázka Zdravotnické přístroje Nemocnice Havlíčkův Brod
Zpracoval J. Jelínek, D. Buřičová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuKraj Vysočina, Žižkova 57/1882, 587 33 Jihlava vyhlásil dne 11. 5. 2009 nadlimitní veřejnou zakázku na dodávky s názvem Zdravotnické přístroje Nemocnice Havlíčkův Brod .
Dodávka této techniky je součástí projektu spolufinancovaného ze zdrojů Evropské unie Regionálního operačního programu ROP Jihovýchod (registrační číslo projektu je CZ.1.11/3.4.00/02.00737).
Práce na přípravě podkladů pro žádost o finanční prostředky z ROP JV započaly v létě 2008. Finanční zajištění projektu schválilo Zastupitelstvo dne 16. 9. 2008 ve výši max. 24 mil. Kč (převod z Fondu strategických rezerv na zvláštní účet kraje určený na financování projektu Zdravotnické přístroje Nemocnice Havlíčkův Brod s tím, že finanční prostředky budou uvolňovány postupně podle aktuální potřeby projektu).
Předpokládaná hodnota projektu byla vyčíslena na 24 mil. Kč s DPH odhadem na základě neoficiálních nezávazných poptávek.

Zahájení zadání veřejné zakázky bylo schváleno usnesením rady č. 0692/16/2009/RK.
Předmětem byla kompletní dodávka, instalace a zprovoznění rentgenového terapeutického ozařovače pro nenádorové indikace, plně digitálního RTG skiagrafického dvoudetektorového přístroje se zářičem na stropním závěsu, C-ramena, plasmového sterilizátoru, inkubátorů, hematologického analyzátoru, mikroskopů ORL a velkoobjemové centrifugy.
Základním hodnotícím kritériem byla ekonomická výhodnost nabídky, dílčími hodnotícími kritérii byla nabídková cena (váha 80%) a podmínky pozáručního servisu (váha 20%).
Zakázka byla uveřejněna na centrální adrese dne 11. 5. 2009, otevírání obálek proběhlo dne 1. 7. 2009 o 10:30 v sídle administrátora zakázky firmy RTS, zasedání hodnotící komise proběhlo dne 15. 7. 2009 v Nemocnici Havlíčkův Brod, p. o.
Návrh řešení V průběhu lhůty pro podání nabídek zadavatel (kraj) obdržel dvě nabídky, jejichž nabídkové ceny se pohybovaly nad hranicí předpokládané hodnoty veřejné zakázky. Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla vyčíslena částkou 24 mil. Kč s DPH.
Nabídkové ceny obou uchazečů (HOSPIMED, spol. s r. o. cena 31 775 835,- Kč vč. DPH a PURO-KLIMA a. s. cena 32 299 999,- Kč vč. DPH) vysoce překročily finanční možnosti zadavatele, což je důvodem hodným zvláštního zřetele a nelze na zadavateli požadovat, aby v zadávacím řízení pokračoval.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout v souladu s ustanovením § 84 odstavec 2 písmeno e) zákona č. 137/1996 Sb., o veřejných zakázkách o zrušení výběrového řízení.
Dále je nutné rozhodnout o dalším postupu tak, aby mohlo být zadáno nové zadávací řízení - výčet variant možných postupů zadání veřejné zakázky je uveden v příloze
RK-24-2009-57, př. 2.
Následně bude ve spolupráci s Úřadem regionální rady připraven ke schválení dodatek č. 1 ke smlouvě o poskytnutí dotace z ROP JV, který bude řešit jak harmonogram projektu včetně konečného termínu dokončení, tak termíny žádostí o platbu.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
zrušit zadávací řízení na veřejnou zakázku Zdravotnické přístroje Nemocnice Havlíčkův Brod (evidenční číslo 60031218);
ukládá
odboru zdravotnictví:
- zabezpečit odeslání oznámení o zrušení zadávacího řízení k uveřejnění a doručení písemné oznámení všem uchazečům o veřejnou zakázku;
- připravit podklady na vypsání nového zadávacího řízení na veřejnou zakázku Zdravotnické přístroje Nemocnice Havlíčkův Brod dle varianty x uvedené v materiálu RK-24-2009-57, př. 2.
Odpovědnost odbor zdravotnictví
Termín 31. 8. 2009