Detail materiálu pro radu čj. RK-22-2009-25

RK-22-2009-25.doc
Číslo jednacíRK-22-2009-25
NázevNávrh rozpočtového opatření - dotace na realizaci zdravotnických vzdělávacích projektů pro rok 2009
Zpracoval S. Měrtlová
Předkládá L. Kettner
Popis problémuMinisterstvo zdravotnictví vydalo rozhodnutí o poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu ČR na rok 2009. Rozhodnutí byla vydána podle ustanovení § 14 zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, v souladu s usnesením vlády č. 1333, ze dne 3. 11. 2008, o Zásadách vlády pro poskytování dotací ze státního rozpočtu ČR nestátním neziskovým organizacím ústředními orgány státní správy, usnesením vlády č. 692 ze dne 9. 6. 2008, o Hlavních oblastech státní dotační politiky vůči nestátním neziskovým organizacím pro rok 2009 a dotačním programem Ministerstva zdravotnictví Zdravotnické vzdělávací programy .
Na základě vyhodnocení přihlášených žadatelů o dotaci byla úspěšná tato zdravotnická zařízení: Nemocnice Třebíč, příspěvková organizace, projekt s názvem Vzdělávání praktických lékařů pro děti a dorost na akreditovaných pracovištích Nemocnic Třebíč a Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, projekt s názvem Specializační vzdělávání praktických lékařů pro děti a dorost .
V rámci systému postupného uvolňování dotací zaslalo Ministerstvo zdravotnictví ČR na účet kraje Vysočina finanční prostředky pod VS 10190002 ve výši 87 500, -- Kč na projekt Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace. Celková výše přidělené dotace dle Rozhodnutí č. VZV/2402/379/2009 - I. o poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu ČR na rok 2009, činí 175 000, -- Kč.
Dále zaslalo Ministerstvo zdravotnictví ČR na účet kraje Vysočina finanční prostředky VS 10190008 ve výši 101 000, -- Kč na projekt Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace. Celková výše přidělené dotace dle Rozhodnutí VZV/2465/379/2009 - I. o poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu ČR na rok 2009, činí 202 000, -- Kč.
Návrh řešení Radě kraje se navrhuje schválit rozpočtové opatření, a to zvýšení příjmů a výdajů schváleného rozpočtu kraje o účelové prostředky ve výši schválené dotace Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkové organizaci, která pro účely promítnutí změny do rozpočtu kraje bude v tis. Kč činit 175 tis. Kč. Vlastní převod dotace na účet nemocnice bude proveden v objemu stanoveném rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví, tedy ve výši 175 000, -- Kč.
Dále schválit rozpočtové opatření, zvýšení příjmů a výdajů schváleného rozpočtu kraje o účelové prostředky ve výši schválené dotace Nemocnici Třebíč, příspěvkové organizaci, která pro účely promítnutí změny do rozpočtu kraje bude v tis. Kč činit 202 tis. Kč. Vlastní převod dotace na účet nemocnice bude proveden v objemu stanoveném rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví, tedy ve výši 202 000, -- Kč. Vedle toho se změna povinně promítá i do závazného ukazatele Příspěvek na provoz u obou nemocnic.
StanoviskaEkonomický odbor k předloženému návrhu rozpočtového opatření nemá připomínky.
* zvýšení příjmové části rozpočtu kraje na rok 2009 u položky 4116 - Ostatní neinvestiční transfery ze státního rozpočtu o účelovou dotaci ve výši 175 tis. Kč poskytnutou Ministerstvem zdravotnictví ČR v rámci dotačního programu Zdravotnické vzdělávací programy pro Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci;
* zvýšení příjmové části rozpočtu kraje na rok 2009 u položky 4116 - Ostatní neinvestiční transfery ze státního rozpočtu o účelovou dotaci ve výši 202 tis. Kč poskytnutou Ministerstvem zdravotnictví ČR v rámci dotačního programu Zdravotnické vzdělávací programy pro Nemocnici Třebíč, příspěvkovou organizaci;
* zvýšení výdajové části rozpočtu na rok 2009, kapitoly Zdravotnictví, § 3522 - Ostatní nemocnice, položky 5331 - Příspěvky na provoz zřízeným příspěvkovým organizacím o částku 175 tis. Kč s určením pro Nemocnici Nové Město na Moravě, příspěvkovou organizaci a o částku 202 tis. Kč s určením pro Nemocnici Třebíč, příspěvkovou organizaci;
* změnu závazného ukazatele Příspěvek na provoz na rok 2009 u Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace o částku 175 tis. Kč určenou v rámci státního dotačního programu Zdravotnické vzdělávací programy na realizaci projektu Specializační vzdělávání praktických lékařů pro děti a dorost s tím, že finanční prostředky budou poukázány na účet organizace ve výši stanovené v rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví, tj. 175 000, - Kč;
* změnu závazného ukazatele Příspěvek na provoz na rok 2009 u Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace o částku 202 tis. Kč určenou v rámci státního dotačního programu Zdravotnické vzdělávací programy na realizaci projektu Vzdělávání praktických lékařů pro děti a dorost na akreditovaných pracovištích Nemocnice Třebíč s tím, že finanční prostředky budou poukázány na účet organizace ve výši stanovené v rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví, tj. 202 000, - Kč.
Odpovědnost odbory zdravotnictví, ekonomický; ředitel Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvkové organizace; ředitel Nemocnice Třebíč, příspěvkové organizace
Termín 15. 7. 2009