Detail materiálu pro radu čj. RK-19-2009-03

Číslo jednacíRK-19-2009-03
NázevDarování pozemku v k. ú. Bílek a obci Chotěboř
Zpracoval F. Vak
Popis problémuMateriál řeší darování zastavěného pozemku v k. ú. Bílek a obci Chotěboř, nově zaměřeného geometrickým plánem, do vlastnictví města Chotěboř.
Město Chotěboř požádalo odbor majetkový o bezúplatný převod pozemku par. č. 257/4 ostatní plocha, silnice o výměře 28 m2 v k. ú. Bílek a obci Chotěboř. Tento pozemek byl oddělen geometrickým plánem č. 193-6/2009 ze dne 6. 4. 2009 z pozemku par. č. 257/1 v k. ú. Bílek a obci Chotěboř při zaměřování stavby Úprava prostoru autobusových zastávek v místní části Bílek - rozšíření zeleného ostrůvku , kterou město Chotěboř realizovalo základě uzavřené smlouvy zakládající právo provést stavbu mezi městem Chotěboř a krajem Vysočina. Na nově zaměřeném pozemku se nachází část stavby města Chotěboř, přičemž nově oddělený pozemek je ve vlastnictví kraje Vysočina. Z tohoto důvodu je nutné pozemek pod realizovanou stavbou městem Chotěboř majetkoprávně vypořádat.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje žádosti města vyhovět a nově zaměřený pozemek par. č. 257/4 ostatní plocha, silnice o výměře 28 m2 v k. ú. Bílek a obci Chotěboř v rámci majetkoprávního urovnání vlastnických vztahů bezúplatně převést. Nabytím nově odděleného pozemku dojde ke sjednocení vlastnického vztahu, kdy město bude jediným vlastníkem realizované stavby a pozemku pod ní. Návrh vychází a je v souladu s příslušnými ustanoveními přijatých Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina, neboť se jedná o majetek, který bude využit nekomerčně pro veřejně prospěšné účely - k provozu autobusové zastávky. Záměr kraje darovat část pozemku par. č. 257/1 byl v souladu se zákonem č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších předpisů již zveřejněn po stanovenou ve dnech 14. 7. až 14. 8. 2008 na úřední desce krajského úřadu.
Návrh usnesení předpokládá doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat nově odměřený pozemek městu Chotěboř.
StanoviskaRada kraje Vysočina usnesením 0827/20/2008/RK souhlasila se stavbami na pozemcích dle materiálu RK-20-2008-13, př. 1 a rozhodla uzavřít nepojmenované smlouvy, prokazující právo stavebníků provést stavby na pozemcích dle materiálu RK-20-2008-13, př. 1 a zveřejnit záměr darování části pozemků dle materiálu RK-20-2008-13, př. 1, které budou zastavěny stavbami, jejichž investory jsou obce.
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemek par. č. 257/4 ostatní plocha, silnice o výměře 28 m2 v k. ú. Bílek a obci Chotěboř nově oddělený geometrickým plánem č. 193-6/2009 ze dne 6. 4. 2009 z pozemku par. č. 257/1 v k. ú. Bílek a obci Chotěboř z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Chotěboř.
Termín 16. červen 2009