Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2008-08

RK-37-2008-08.doc
Číslo jednacíRK-37-2008-08
NázevZveřejnění záměru darování úseku silnice II/128 do vlastnictví městyse Lukavec
Zpracoval P. Kolář
Popis problémuRada kraje projednala na svém 31. zasedání materiál RK-31-2008-31 předložený ODSH s názvem II/150, II/128 hr. kraje - Lukavec, úsek č. 3 - obchvat obce Lukavec ´- výběr nejvhodnější varianty. Materiál projednával varianty trasy obchvatu a budoucí uspořádání silniční sítě po jeho vybudování. Usnesením 1421/31/2008/RK rada kraje m.j.
- rozhodla vybrat variantu 3 obchvatu obce Lukavec v rozsahu de technické studie vypracované firmou SUDOP Praha a. s., jako variantu nejvhodnější. Projektová dokumentace ve stupni dokumentace pro územní rozhodnutí bude vypracována pro kategorii silnice S 7,5 v souladu s šířkovým uspořádáním silniční sítě Páteřní sítě kraje Vysočina schváleným radou kraje usnesením č. 0273/08/2008/RK;
- souhlasila s navrženým vyřazením stávající komunikace sil. II/128 v úseku mezi body jejího napojení na novou trasu obchvatu ze silniční sítě;
- doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí darovací smlouvě, podle které po vybudování obchvatu městyse Lukavec kraj Vysočina převede a městys Lukavec do svého vlastnictví převezme úsek silnice II/128 mezi body jejího napojení na novou trasu obchvatu včetně stavebního objektu nového napojení obchvatu městyse Lukavec na stávající silnici II/128 severně od městyse Lukavec.
Před uzavřením smlouvy o budoucí darovací smlouvě na převod vyřazovaného úseku silnice II/128 musí být záměr darování nemovitého majetku zveřejněn na úřední desce krajského úřadu po dobu 30 dnů v souladu s ustanovením § 18 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, ve znění pozdějších předpisů.
Návrh řešení OM navrhuje rozhodnout zveřejnit záměr darování úseku silnice II/128 do vlastnictví městyse Lukavec na úřední desce krajského úřadu.
StanoviskaMěstys Lukavec souhlasí s výběrem varianty 3 obchvatu obce Lukavec v rozsahu dle technické studie vypracované firmou SUDOP Praha a.s., jako varianty nejvhodnější. Městys Lukavec souhlasí s navrženým zařazením stávající sil. II/128 v intravilánu obce do místních komunikací, a to s podmínkou výměny krytu vozovky před vlastním přeřazením.
Termín prosinec 2008