Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2008-27

RK-36-2008-27.doc
Číslo jednacíRK-36-2008-27
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na rok 2008 - změna závazných ukazatelů u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě
Zpracoval M. Skryjová
Předkládá K. Lisá
Popis problémuJedná se o úpravu závazných ukazatelů (příspěvek na provoz, odvod z investičního fondu příspěvkové organizace) na rok 2008 u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě v důsledku posunu termínu kolaudace a předání objektu 02 do užívání.
Zastupitelstvo kraje Vysočina usnesením č. 0499/07/2007/ZK ze dne 18. 12. 2007 schválilo rozpočet kraje Vysočina na rok 2008 včetně závazných ukazatelů pro příspěvkové organizace kraje (příspěvek na provoz, investiční dotace, ostatní neinvestiční dotace, odvod z investičního fondu příspěvkové organizace). Návrh rozpočtu kraje je sestavován na základě podkladů resp. povinných odvodů a požadavků zřizovaných organizací k rozpočtu zřizovatele. Do předložených podkladů bylo promítnuto navýšení odpisů technického zhodnocení nemovitého majetku (nemovité kulturní památky) v souladu s Pravidly Rady kraje Vysočina pro sestavování a schvalování odpisových plánů pro účetní odpisování nemovitého majetku. Celková výše odpisů technického zhodnocení objektu 02 Horácké galerie v Novém Městě na Moravě představuje částku ve výši 620 tis. Kč s tím, že kolaudace a předání do užívání galerie proběhne do 31. 12. 2007. Objekt byl zkolaudován a předán do užívání k 1. 4. 2008. Vzhledem k této skutečnosti byla nesprávně stanovena výše závazných ukazatelů finančního vztahu k rozpočtu zřizovatele, a to příspěvku na provoz a odvodu z investičního fondu organizace u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.
Návrh řešení Odbor kultury a památkové péče navrhuje radě kraje schválit změnu příjmové a výdajové části rozpočtu kraje pro rok 2008 snížením o částku 141 729,- Kč z důvodu změny závazných ukazatelů (příspěvek na provoz a odvod z investičního fondu) u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě a závazných ukazatelů Příspěvek na provoz a Odvod z investičního fondu u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě pro rok 2008 snížením o částku 141 729,- Kč z důvodu nižší tvorby odpisů nemovitého majetku v odpisovém plánu na rok 2008 v důsledku posunu termínu kolaudace.
StanoviskaOdbor ekonomický k předloženému návrhu rozpočtového opatření nemá připomínky.
* snížení příjmové části rozpočtu kraje na rok 2008 u § 3315 - Činnosti muzeí a galerií a položky 2122 - Odvody příspěvkových organizací o částku 142 tis. Kč z důvodu změny výše odvodu z investičního fondu u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě v souvislosti s nižší tvorbou účetních odpisů nemovitého majetku v odpisového plánu na rok 2008;
* snížení výdajové části rozpočtu kraje na rok 2008 u kapitoly Kultura, § 3315 - Činnosti muzeí a galerií, položky 5331 - Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím o částku 142 tis. Kč z důvodu snížení příspěvku na provoz u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě v souvislosti s nižší tvorbou účetních odpisů nemovitého majetku v odpisového plánu na rok 2008;
* změnu závazného ukazatele Příspěvek na provoz u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě pro rok 2008 snížením o částku 142 tis. Kč z důvodu nižší tvorby odpisů nemovitého majetku v odpisovém plánu na rok 2008 v důsledku posunu termínu kolaudace stavby budovy galerie;
* změnu závazného ukazatele Odvod z investičního fondu u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě pro rok 2008 snížením o částku 142 tis. Kč z důvodu nižší tvorby odpisů nemovitého majetku v odpisovém plánu na rok 2008 v důsledku posunu termínu kolaudace stavby budovy galerie.
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče, odbor ekonomický, ředitel Horácké galerie v Novém Městě na Moravě
Termín 15. 12. 2008