Detail materiálu pro radu čj. RK-33-2008-03

RK-33-2008-03.doc
Číslo jednacíRK-33-2008-03
NázevVýpůjčka pozemků v k. ú. Hruškové Dvory, v k. ú. Heroltice u Jihlavy a v k. ú. Jihlava pro stavbu Přeložka silnice II/352 Jihlava - Heroltice
Zpracoval P. Krepčík
Popis problémuJedná se o rozšíření výpůjčky pozemků pro dočasný zábor a rekultivaci pro dopravní stavbu.
Kraj Vysočina je investorem silničních staveb na silnicích II. a III. třídy. V seznamu akcí plánovaných k zahájení v roce 2009 je zařazena i stavba Přeložka silnice II/352 Jihlava - Heroltice . Rada kraje Vysočina rozhodla usnesením 0862/22/2008/RK dne 29. 5. 2007 o pronájmu a výpůjčce pozemků tvořících dočasný zábor stavby Přeložka silnice II/352 Jihlava - Heroltice dle zpracované projektové dokumentace ve stupni DUR. V rámci projektové dokumentace zpracované pro stavební povolení však byla část původní komunikace určená k rekultivaci ve vlastnictví statutárního města Jihlavy rozšířena o další pozemky.
Návrh řešení OM navrhuje radě kraje rozhodnout uzavřít se statutárním městem Jihlava smlouvu o výpůjčce na pozemky vedené v katastru nemovitostí jako par. č. 6168/2 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 248 m2, jako par. č. 6167/4 - ostatní plocha, jiná plocha o výměře 71 m2, oba v k. ú. a obci Jihlava, na část pozemku vedeného v katastru nemovitostí jako par. č. 450/3 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 100 m2 v k. ú. Hruškové Dvory a obci Jihlava a na část pozemku vedeného v katastru nemovitostí jako par. č. 193/2 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 35 m2 v k. ú. Heroltice u Jihlavy a obci Jihlava za účelem zřízení manipulační plochy a provedení rekultivace původní komunikace v rámci stavby na dobu určitou, tj. na dobu 21 měsíců ode dne předání staveniště zhotoviteli stavby.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít smlouvu o výpůjčce se statutárním městem Jihlava na pozemky vedené v katastru nemovitostí jako par. č. 6168/2 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 248 m2, jako par. č. 6167/4 - ostatní plocha, jiná plocha o výměře 71 m2, oba v k. ú. a obci Jihlava, na část pozemku vedeného v katastru nemovitostí jako par. č. 450/3 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 100 m2 v k. ú. Hruškové Dvory a obci Jihlava a na část pozemku vedeného v katastru nemovitostí jako par. č. 193/2 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 35 m2 v k. ú. Heroltice u Jihlavy a obci Jihlava, zapsaných na LV 10 001, za účelem zřízení manipulační plochy a provedení rekultivace původní komunikace v rámci stavby Přeložka silnice II/352 Jihlava - Heroltice na dobu určitou, tj. na dobu 21 měsíců ode dne předání staveniště zhotoviteli stavby.
Termín 15. 12. 2008