Detail materiálu pro radu čj. RK-32-2008-07

Číslo jednacíRK-32-2008-07
NázevUzavření smlouvy zakládající právo stavby - k. ú. Jimramov
Zpracoval H. Zimolová
Popis problémuJedná se o právo stavby kraje na cizím pozemku.
Na odbor majetkový se obrátil odbor dopravy a silničního hospodářství se žádostí o uzavření smlouvy zakládající právo stavby pro akci II/360 Jimramov - Horka . Stavba řeší rekonstrukci stávající silnice, kdy vozovka je z důvodu rozpadající se stávající opěrné zídky poškozena podélnými trhlinami a ujíždí. Jelikož odvodňovací zařízení nejsou funkční, je předmětem stavby mimo jiné zřízení kanalizace (odvodnění vozovky). Touto kanalizací bude dotčen i pozemek par. č. 1198/28 - ostatní plocha, ostatní komunikace o výměře 99 m2 v k. ú. a obci Jimramov ve vlastnictví firmy BERA s.r.o, U Kaple 166, Jimramov. Smlouvu požaduje stavební úřad ke stavebnímu řízení v souladu s ustanovením §110 zákona č. 183/2006 Sb., stavební zákon, ve znění pozdějších předpisů.
Na základě projednávání této stavby s městysem Jimramov je předpoklad budoucího převodu kanalizace do vlastnictví městyse, který má zájem na její využití i pro odvod splaškových vod.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít mezi krajem Vysočina (na straně investora) a firmou BERA s.r.o. se sídlem Jimramov, U Kaple 166 (na straně vlastníka dotčeného pozemku) smlouvu zakládající právo provést stavbu, která bude sloužit ke stavebnímu řízení.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít nepojmenovanou smlouvu mezi krajem Vysočina na straně investora a firmou BERA s.r.o, se sídlem Jimramov, U Kaple 166, IČ 26883350 na straně vlastníka dotčeného pozemku prokazující právo investora provést v rámci stavby II/360 Jimramov - Horka kanalizaci (odvodnění vozovky) na pozemku par. č. KN 1198/28 v k. ú. a obci Jimramov.
Termín 30. 11. 2008