Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2005-66

ZK-03-2005-66.doc  ZK-03-2005-66pr1.doc
Číslo jednacíZK-03-2005-66
NázevFOND VYSOČINY - Grantový program "DOPROVODNÁ INFRASTRUKTURA CESTOVNÍHO RUCHU 2005" na podporu budování a modernizace doprovodné infrastruktury cestovního ruchu
Zpracoval I. Mahelová
Předkládá M. Černá
Popis problému

K aktivitám specifikovaným v opatření 1.4.4 Programu rozvoje kraje pro oblast cestovního ruchu patří podpora budování a zkvalitňování základní a doprovodné infrastruktury cestovního ruchu. Navrhovaný grantový program je určen na rozvoj doprovodné infrastruktury cestovního ruchu využitelné pro pobytově-rekreační turistiku a zkvalitnění úrovně vybavení pro možnosti aktivního trávení volného času, která rozšíří nabídku cestovního ruchu a zvýší její konkurenceschopnost.
Navrhovaný grantový program řeší podporu doprovodné infrastruktury menšího rozsahu, tzn. do 0,7 mil Kč celkových nákladů. Žádosti o podporu projektů většího rozsahu mohou být předkládány v rámci podopatření 4.2.2 Společného regionálního operačního programu jako individuální projekty nebo v rámci grantového schématu kraje Vysočina.

Návrh řešení

Odbor regionálního rozvoje zpracoval návrh na vyhlášení grantového programu "Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2005" určeného na podporu budování a modernizace doprovodné infrastruktury cestovního ruchu ve znění přílohy č.1 materiálu ZK-03-2005-66. Navrhovaný finanční objem programu je 2,5 mil Kč. Tyto finanční prostředky jsou součástí schválené alokace Fondu Vysočiny pro rok 2005 pro dílčí cíl 1.4. Programu rozvoje kraje.

Stanoviska

Předkládaný grantový program byl projednán Komisí cestovního ruchu a vnějších vztahů rady kraje dne 21.4.2005 a usnesením č. 003/001/2005/Kcrvv byl program doporučen k vyhlášení.

Rada kraje Vysočina projednala podmínky navrhovaného grantového programu dne 3.5.2005 a usnesením č. 0593/16/2005/RK jej doporučila k vyhlášení.

Návrh usnesení

Zastupitelstvo kraje
vyhlášení grantového programu "Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2005" na podporu budování a modernizace doprovodné infrastruktury cestovního ruchu, dle materiálu ZK-03-2005-66, př. 1;
jmenuje
* řídicí výbor grantového programu "Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2005" ve složení:
KSČM -
ČSSD -
SNK -
ODS -
KDU-ČSL -
* ....................................... předsedou řídicího výboru grantového programu "Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2005";
* Ivanu Mahelovou s právem hlasovacím a Renatu Běhanovou s právem poradním jako garanty řídicího výboru grantového programu "Doprovodná infrastruktura cestovního ruchu 2005" a
pověřuje
radu kraje, aby v případě rezignace člena řídicího výboru jmenovala náhradníka.
Odpovědnost odbor regionálního rozvoje
Termín 17. 5. 2005