Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2005-39

ZK-02-2005-39.doc  ZK-02-2005-39pr1 (1).txt  ZK-02-2005-39pr1.doc
Číslo jednacíZK-02-2005-39
NázevPřijetí daru pozemku v k. ú. Jihlava
Zpracoval J. Tvrzová
Předkládá F. Dohnal
Popis problému

Magistrát města Jihlavy, odbor majetkový se obrátil na OM s návrhem na převod pozemku par. č. 3245 - ostatní plocha, manipulační plocha v k. ú. Jihlava (LV 10001) do vlastnictví kraje Vysočina. Jedná se o pozemek, který je částečně využíván příspěvkovou organizací kraje s názvem Střední průmyslová škola Jihlava, tř. Legionářů 3 a o převod geometricky oddělené části už kraj Vysočina projevil zájem v souvislosti s jednáním o vzájemném darování nemovitostí v k.ú. Jihlava mezi Statutárním městem Jihlava a Vysočinou (areály staré nemocnice a v ulici Tovární x nemovitosti užívané školskými zařízeními). Vzhledem k tomu, že o koupi části pozemku mělo zájem Společenství vlastníků jednotek obytného domu Tyršova 4 bylo předběžně domluveno, že k převodu bude přistoupeno po realizaci prodeje části pozemku odděleného geometrickým plánem vypracovaným na náklady žadatelů. Přes opakované urgence majetkového odboru Magistrátu města Jihlavy zástupce žadatelů nereagoval a nepředložil příslušný GP na rozdělení pozemku par. č. 3245. S ohledem na tento vývoj ve věci a s přihlédnutím na trvající zájem Vysočiny o získání tohoto pozemku doporučila majetková komise Radě města Jihlavy převést celý pozemek par. č. 3245 v k. ú. a obci Jihlava do vlastnictví kraje Vysočina.

Návrh řešení

Odbor majetkový navrhuje uzavření darovací smlouvy se Statutárním městem Jihlava na převod pozemku par. č. 3245 v k. ú. Jihlava. Pozemek je částečně využíván Střední průmyslovou školou v Jihlavě a spolu s ostatními pozemky ve vlastnictví zřizovatele kraje Vysočina tvoří oplocený areál školy. Vzhledem k tomu, že i ostatní nemovitosti ve vlastnictví St. města Jihlavy užívané SPŠ Jihlava budou na základě příslušných usnesení orgánů kraje a města převedeny do vlastnictví kraje Vysočina (usnesení 204/03/2004/ZK a 624/04-ZM), je vhodné současně vyřešit i převod výše uvedeného pozemku a sjednotit tak vlastnictví celého areálu převodem na současného uživatele, resp. jeho zřizovatele.
Návrh usnesení předpokládá:
- schválit přijetí daru pozemku par. č. 3245 - ostatní plocha, manipulační plocha v k. ú. a obci Jihlava z vlastnictví St. města Jihlavy
- schválit dodatek Zřizovací listiny SPŠ, Jihlava, tř. Legionářů 3, kterým bude pozemek svěřen do správy této příspěvkové organizace.

Stanoviska

Usnesením 0337/12/2005/RK ze dne 15. 3. 2005 rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje schválit přijetí daru pozemku par. č. 3245 - ostatní plocha, manipulační plocha o výměře 357 m2 v k. ú. a obci Jihlava z vlastnictví Statutárního města Jihlavy.
Návrh usnesení

Zastupitelstvo kraje
* přijetí daru pozemku par. č. 3245 - ostatní plocha, manipulační plocha o výměře 357 m2 v k. ú. a obci Jihlava od Statutárního města Jihlava do vlastnictví kraje Vysočina
* dodatek č. 3 Zřizovací listiny Střední průmyslové školy, Jihlava, tř. Legionářů 3 dle materiálu ZK-02-2005-39, př. 1.
Termín květen 2005