Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-03-2010-36

ZK-03-2010-36.doc  ZK-03-2010-36pr2.pdf
Číslo jednacíZK-03-2010-36
NázevMajetkoprávní příprava pro stavbu II/351, II/350, III/3507 Polná - Slavětín, 2. stavba
Zpracoval M. Slánský
Předkládá L. Joukl
Popis problémuKraj Vysočina je investorem silničních staveb na silnicích II. a III. třídy. V seznamu připravovaných akcí je i stavba II/351, II/350, III/3507 Polná - Slavětín, 2. stavba .
Jedná se o 2. stavbu v rámci záměru rekonstrukce celé silnice mezi Polnou a Slavětínem.
Bylo navrženo rozšíření stávající silnice v úseku od budoucího obchvatu města Přibyslav přes obec Modlíkov až k obci Havlíčkova Borová, na jejímž začátku bude silnice v rámci této stavby ukončena. Součástí stavby jsou rovněž výškové a směrové úpravy nevyhovujících oblouků. Stavba také vyvolává přeložky stávajících nadzemních i podzemních vedení, které je umístěno v souběhu se stávající silnicí a bude dotčeno jejím rozšířením na kategorii S 7,5/60 v základní šířce zpevněné vozovky 6,5 m. Stavba bude členěna na etapy a bude prováděna po jednotlivých úsecích. Přesné rozdělení bude řešeno v dalších stupních projektové přípravy nebo na základě postupného majetkoprávního projednávání podle jednotlivých katastrálních území případně ucelených částí.
V této souvislosti je nutné s vlastníky pozemků dotčených stavbou přistoupit k jednání o majetkoprávním vypořádání tak, aby bylo možné požádat o vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení na předmětnou stavbu.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje k zajištění majetkoprávní přípravy rozhodnout o uzavření smluv o budoucích smlouvách kupních na nabytí pozemků v k. ú. Havlíčkova Borová, k. ú. Přibyslav a k. ú. Modlíkov v rozsahu dle materiálu ZK-03-2010-36, př. 1. Jedná se o celkovou výměru 29 514 m2 trvalého záboru pro všechna katastrální území, dle záborových elaborátů zpracovaných projektantem.
Pro pozemky ve výše uvedených katastrálních územích odbor majetkový předpokládá, že kupní cena bude prodávajícím navržena jako cena stanovená dohodou ve výši 63 Kč/m2. Pozemky budou vykoupeny po realizaci stavby.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvy o budoucích kupních smlouvách s vlastníky pozemků vedenými v katastru nemovitostí v době uzavírání smluv v rozsahu dle materiálu ZK-03-2010-36, př. 1 za vzájemně dohodnutou cenu ve výši 63 Kč/m2.
StanoviskaOdbor dopravy a silničního hospodářství souhlasí se zněním navrhovaného usnesení.
Usnesením č. 0612/13/2010/RK rada kraje rozhodla uzavřít nájemní smlouvy s vlastníky pozemků vedenými v katastru nemovitostí v době uzavírání smluv za vzájemně dohodnutou cenu ve výši 5 Kč/m2/rok a současně rada kraje doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvy o budoucích kupních smlouvách s vlastníky pozemků vedenými v katastru nemovitostí v době uzavírání mluv v rozsahu dle materiálu RK-13-2010-06, př. 1 a za vzájemně dohodnutou cenu ve výši 63 Kč/m2.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít smlouvy o budoucích kupních smlouvách s vlastníky pozemků vedenými v katastru nemovitostí v době uzavírání mluv v rozsahu dle materiálu ZK-03-2010-36, př. 1 a za kupní cenu ve výši 63 Kč/m2.
Termín 30. 11. 2010