Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-07-2007-29

ZK-07-2007-29.doc
Číslo jednacíZK-07-2007-29
NázevUzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě - k. ú. a obec Jihlava Vědeckotechnologický park Jihlava
Zpracoval J. Mrázková
Předkládá M. Houška
Popis problémuJedná se o budoucí darovací smlouvu , podle které kraj Vysočina převede do vlastnictví Statutárního města Jihlava nemovitosti určené pro projekt Vědeckotechnologického parku Jihlava, pokud projekt nebude realizován.
Usnesením 0342/05/2007/ZK zastupitelstvo kraje rozhodlo nabýt bezúplatným převodem nemovitosti z vlastnictví Vysoké školy polytechnické Jihlava do vlastnictví kraje Vysočina za účelem realizace projektu Vědeckotechnologického parku Jihlava (jedná se budovu bývalé urologie v areálu staré nemocnice Jihlava a související pozemky). . VŠP Jihlava získala tyto nemovitosti od Statutárního města Jihlava k realizaci stejného účelu, avšak projekt nemůže realizovat. Proto nositelem projektu bude kraj Vysočina. Statutární město Jihlava požaduje zajištění vrácení nemovitostí do svého vlastnictví v případě, že projekt nebude zahájen v termínu do 31. 12. 2012. Toto zajistí smlouva o budoucí darovací smlouvě.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje rozhodnout uzavřít mezi krajem Vysočina a Statutárním městem Jihlava smlouvu o budoucí smlouvě o bezúplatném převodu nemovitostí, podle níž kraj převede předmětné nemovitosti včetně příslušenství do vlastnictví Statutárního města Jihlava při nesplnění podmínek. V současné době jsou již předmětné nemovitostí ve vlastnictví kraje Vysočina a je možné rozhodnout o uzavření smlouvy o budoucí darovací smlouvě.
Usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí smlouvě o bezúplatném převodu nemovitostí mezi krajem Vysočina a Statutárním městem Jihlava.
StanoviskaUsnesením 1210/26/2007/RK rada kraje mimo jiné
rozhodla zveřejnit záměr darování objektu bez č.p./č.e. v Jihlavě, na pozemku par.č. 3010 - zastavěná plocha a nádvoří a pozemků par.č. 3010, par.č. 3007/1, par.č. 3007/4 a par.č. 3011/2, včetně příslušenství vše v k.ú. a obci Jihlava na úřední desce Krajského úřadu kraje Vysočina s výslovným upozorněním, že se jedná o majetek Vysoké školy polytechnické Jihlava a převod předmětných nemovitostí je vázán na splnění podmínky jejich nabytí do vlastnictví kraje Vysočina;
doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvu o budoucí smlouvě o bezúplatném převodu mezi krajem Vysočina a Statutárním městem Jihlava, podle které kraj Vysočina převede Statutárnímu městu Jihlava objekt bez č.p./č.e. v Jihlavě, na pozemku par.č. 3010 - zastavěná plocha a nádvoří a pozemky par. č. 3010, par.č. 3007/1, par.č. 3007/4 a par. č. 3011/2, včetně příslušenství vše v k.ú. a obci Jihlava v případě, že nebude nejpozději do dne 31. 12. 2012 zahájena výstavba Vědeckotechnologického parku Jihlava a současně nebude uzavřena smlouva a o přidělení dotace kraji Vysočina na výstavbu Vědeckotechnologického parku Jihlava a za podmínky sjednání smluvní pokuty ve výši 14,4 mil. Kč pokud kraj Vysočina se Statutárním městem Jihlavy neuzavře do 28. 2. 2013 smlouvu o bezúplatném převodu na nemovitosti v případě nezahájení prací na výstavbě Vědeckotechnologického parku Jihlava a současně nepředloží smlouvu o přidělení dotace kraji Vysočina na vybudování Vědeckotechnologického parku Jihlava do 31. 12. 2012.
Usnesením 0342/05/2007/ZK zastupitelstvo kraje rozhodlo nabýt bezúplatným převodem objekt bez č.p./č.e. v Jihlavě, na pozemku par.č. 3010 - zastavěná plocha a nádvoří a pozemky par.č. 3010, par.č. 3007/1, par.č. 3007/4 a par.č. 3011/2, včetně příslušenství vše v k.ú. a obci Jihlava z vlastnictví Vysoké školy polytechnické Jihlava do vlastnictví kraje Vysočina za podmínek stanovených ve smlouvě o bezúplatném převodu dle materiálu ZK-05-2007-46, př. 1 a nabýt bezúplatným převodem pozemek par.č. 3011/1 v k. ú. a obci Jihlava z vlastnictví Statutárního města Jihlava do vlastnictví kraje Vysočina s předkupním právem ve prospěch Statutárního města Jihlavy za cenu 1.000,- Kč do doby zahájení výstavby Vědeckotechnologického parku Jihlava, s podmínkou odstoupení od smlouvy v případě, že kraj Vysočina do termínu 31. 12. 2012 nezahájí výstavbu Vědeckotechnologického parku Jihlava v objektu bez č .p./č. e. v Jihlavě, na pozemku p.č. 3010 a současně nebude uzavřena smlouva o přidělení dotace kraji Vysočina na vybudování Vědeckotechnologického parku Jihlava.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít mezi krajem Vysočina a Statutárním městem Jihlava smlouvu o budoucí smlouvě o bezúplatném převodu nemovitostí, podle které kraj Vysočina převede Statutárnímu městu Jihlava objekt bez č.p./č.e. v Jihlavě, na pozemku par.č. 3010 - zastavěná plocha a nádvoří a pozemky par. č. 3010, par.č. 3007/1, par.č. 3007/4 a par. č. 3011/2, včetně příslušenství vše v k.ú. a obci Jihlava v případě, že nebude nejpozději do dne 31. 12. 2012 zahájena výstavba Vědeckotechnologického parku Jihlava a současně nebude uzavřena smlouva o přidělení dotace kraji Vysočina na výstavbu Vědeckotechnologického parku Jihlava a za podmínky sjednání smluvní pokuty ve výši 14,4 mil. Kč, pokud kraj Vysočina se Statutárním městem Jihlavy neuzavře do 28. 2. 2013 smlouvu o bezúplatném převodu na nemovitosti v případě nezahájení prací na výstavbě Vědeckotechnologického parku Jihlava a současně nepředloží smlouvu o přidělení dotace kraji Vysočina na vybudování Vědeckotechnologického parku Jihlava do 31. 12. 2012.
Termín 31. 3. 2008