Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-07-2007-10

NázevDarování pozemků v k. ú. Rokytno na Moravě a obci Nové Město na Moravě
Zpracoval M. Slánský
Předkládá M. Houška
Popis problémuJedná se o bezúplatný převod pozemků za účelem vybudování chodníku.
Odbor majetkový obdržel dne 21. 5. 2007 od města Nové Město na Moravě žádost o bezúplatný převod pozemků par. č. 180 - trvalý travní porost o výměře 202 m2 a par. č. 181 - trvalý travní porost o výměře 121 m2, vše v k. ú. Rokytno na Moravě a obci Nové Město na Moravě za účelem vybudování chodníku, který by řešil odklonění chodců z nebezpečného úseku silnice II/354.
Tato žádost byla doplněna dne 29. 8. 2007, ve které město Nové Město na Moravě upřesňuje, že má zájem o bezúplatný převod celých pozemků, nikoliv pouze částí těchto pozemků. Nemovitosti budou využity pro výstavbu chodníku, pro založení veřejné zeleně bezprostředně navazující na uvedenou komunikaci a také pro směnu pozemků s vlastníkem par. č. 178 v k. ú. Rokytno na Moravě, která je nezbytná k realizaci celého investičního záměru.
Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Žďár nad Sázavou, vede předmětné pozemky na listu vlastnictví č. 220 pro výše uvedené k. ú. a obec, kde je jako vlastník uveden kraj Vysočina a správa je zřízena pro organizaci s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Původní žádost (ze dne 21. 5. 2007) byla projednána na zasedání rady kraje č. 22/2007 (usnesení č. 0922/22/2007/RK) dne 10. 7. 2007, na kterém bylo rozhodnuto o zveřejnění darování částí pozemků zastavěných chodníkem a doporučeno zastupitelstvu kraje převést darem části výše uvedených pozemků.
Rada kraje znovu projednala (na základě upřesňující žádosti města, viz. výše) požadavek města a usnesením č. 1325/28/2007/RK ze dne 2. 10. 2007 rozhodla o zveřejnění záměru darovat uvedené pozemky do vlastnictví města Nové Město na Moravě a doporučila zastupitelstvu kraje schválit bezúplatný převod výše uvedených nemovitostí.
Zveřejnění záměru darování pozemků na úřední desce krajského úřadu proběhlo ve dnech 13. 7. 2007 až 13. 8. 2007.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje dle článku II. odst. 3 písm. a) Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina bezúplatný převod pozemků par. č. 180 a 181, vše v k. ú. Rokytno na Moravě a obci Nové Město na Moravě do vlastnictví města Nové Město na Moravě. Pozemky budou využity nekomerčně pro veřejně prospěšné účely.
Převáděné pozemky budou dodatkem zřizovací listiny vyjmuty ze správy příspěvkové organizace kraje Vysočina s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Návrh předpokládá rozhodnout darovat výše uvedené pozemky do vlastnictví města Nové Město na Moravě a schválit dodatek zřizovací listiny pro Krajskou správu a údržbu silnic Vysočiny, příspěvkovou organizaci.
StanoviskaUsnesením č. 0922/22/2007/RK rada kraje rozhodla zveřejnit záměr darovat části pozemků par. č. 180 - trvalý travní porost o výměře 202 m2 a par. č. 181 - trvalý travní porost o výměře 121 m2, vše v k. ú. Rokytno na Moravě a obci Nové Město na Moravě a současně doporučila zastupitelstvu rozhodnout převést darem části pozemků par. č. 180 - trvalý travní porost a par. č. 181 - trvalý travní porost, vše v k. ú. Rokytno na Moravě a obci Nové Město na Moravě z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Nové Město na Moravě
Usnesením č. 1325/28/2007/RK Rada kraje rozhodla zveřejnit záměr darovat pozemky par. č. 180 - trvalý travní porost o výměře 202 m2 a par. č. 181 - trvalý travní porost o výměře 121 m2, vše v k. ú. Rokytno na Moravě a obci Nové Město na Moravě a současně doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout převést darem pozemky par. č. 180 - trvalý travní porost a par. č. 181 - trvalý travní porost, vše v k. ú. Rokytno na Moravě a obci Nové Město na Moravě z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Nové Město na Moravě.
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace s převodem souhlasí.
Odbor dopravy a silničního hospodářství s převodem souhlasí.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
převést darem pozemky par. č. 180 - trvalý travní porost o výměře 202 m2 a par. č. 181 - trvalý travní porost o výměře 121 m2, vše v k. ú. Rokytno na Moravě a obci Nové Město na Moravě z vlastnictví kraje Vysočina do vlastnictví města Nové Město na Moravě;
Dodatek č. 165 Zřizovací listiny Krajské správy a údržby silnic Vysočiny, příspěvkové organizace, dle materiálu ZK-07-2007-10, př. 1.
Termín 31. 3. 2008