Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2007-21

ZK-02-2007-21.doc  ZK-02-2007-21pr1.doc
Číslo jednacíZK-02-2007-21
NázevMajetkoprávní příprava stavby silnice "II/360 Oslavička - obchvat, 2. stavba" v důsledku změny projektu stavby
Zpracoval P. Krepčík
Předkládá M. Houška
Popis problémuV letošním roce bude kraj Vysočina investorem stavby "II/360 Oslavička - obchvat, 2. stavba". Jedná se o jednu ze staveb, které by měly být spolufinancovány z prostředků ROP. Zastupitelstvo kraje usnesením 056/02/2003/ZK ve znění usnesení 0547/09/2005 rozhodlo o uzavření smluv o budoucích kupních smlouvách na pozemky tvořící trvalý zábor výše uvedené stavby. Dočasný i trvalý zábor pozemků v záborovém elaborátu vycházel z projektové dokumentace zpracované firmou Dopravoprojekt a.s. Projekt vychází z dokumentace stavby pro územní rozhodnutí zajišťované městem Třebíč v roce 2002. Během řízení o umístění 2. stavby však vyvstal požadavek na odstranění nepřehledného úseku nacházejícího se na horizontu silnice na konci 2. stavby směrem na Velké Meziříčí ze strany Policie ČR a zástupců správních orgánů městských úřadů Třebíč a Velké Meziříčí. Na technické řešení nebezpečného úseku byla zpracována projektová dokumentace, ze které vyplývá, že navrhovaným řešením dojde k prodloužení původně navrhované trasy obchvatu o 160 m a v části navrhované trasy bude trvalý zábor pozemků rozšířen. Z výše uvedeného vyplývá, že dle nově zpracovaného záborového elaborátu budou budoucí stavbou dotčeny další pozemky, na které je třeba s jejich současnými vlastníky uzavřít smlouvy o budoucích kupních smlouvách.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje 2. stavbu obchvatu realizovat podle přepracované projektové dokumentace.
Aby bylo možné pokračovat v majetkoprávní přípravě stavby silnice "II/360 Oslavička - obchvat, 2. stavba" navrhuje OM rozhodnout uzavřít smlouvy o budoucích kupních smlouvách s vlastníky a na pozemky v rozsahu dle materiálu ZK-02-2007-21, př. 1.
StanoviskaRada kraje usnesením č. 0234/08/2007/RK doporučila zastupitelstvu kraje rozhodnout uzavřít smlouvy o budoucích kupních smlouvách na pozemky v rozsahu, za ceny
a s vlastníky dle materiálu RK-08-2007-14, př. 2.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
uzavřít smlouvy o budoucích kupních smlouvách na pozemky v rozsahu, za ceny a s vlastníky dle materiálu ZK-02-2007-21, př. 1.
Termín 30. 4. 2007