Detail materiálu pro zastupitelstvo čj. ZK-02-2006-91

NázevZápis o kontrole Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina
Zpracoval V. Novotný, Z. Dobrý
Předkládá V. Novotný
Popis problémuKontrola Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina (dále jen ZZS) byla provedena na základě schváleného Plánu činnosti Finančního výboru Zastupitelstva kraje Vysočina.

Finanční výbor Zastupitelstva kraje Vysočina svým usnesením jmenoval 21. 9. 2005 kontrolní skupinu ve složení :
- Zdeněk Dobrý (vedoucí kontrolní skupiny);
- Tomáš Křišťan;
- Bohumil Kotlán;
- Zbyněk Pípal.

Kontrolní výbor Zastupitelstva kraje Vysočina dne 14. 10. 2005 svým usnesením doplnil kontrolní skupinu o další dva členy:
- Josef Vašíček;
- Zdeňka Marková.

Předseda kontrolní skupiny podával na každém jednání finančního výboru průběžnou informaci o aktuálním vývoji kontroly ZZS kraje Vysočina.

Finanční výbor Zastupitelstva kraje Vysočina na svém jednání dne 22. února 2006 vzal na vědomí Závěrečný protokol ke kontrole ZZS kraje Vysočina a doporučil zastupitelstvu kraje projednat tuto závěrečnou zprávu a uložit radě kraje zajistit opatření vyplývající ze závěrů kontroly ZZS kraje Vysočina.

Dle § 79 zák.129/2000 Sb., o krajích, a schválených Pravidel kontrolní činnosti výborů, předkládá předseda výboru zápisy o provedených kontrolách zastupitelstvu kraje. Zápis podepisují všichni členové kontrolní skupiny, kteří se kontroly zúčastnili, zaměstnanec kraje, jehož pracovní činnosti se kontrola týkala a vedoucí kontrolované osoby. K zápisu z kontroly se připojí vyjádření vedoucího kontrolované osoby, případně zaměstnanců, jejichž činnosti se kontrola týkala, k zjištěným nedostatkům.
Návrh řešení Finanční výbor předkládá zastupitelstvu kraje v příloze ZK-02-2006-91,př. 1 Zápis o provedení kontroly ZZS kraje Vysočina.

Po analýzách všech zápisů z prováděné kontroly byla konstatována zjištění, na jejichž základě je po projednání navrhováno, aby zastupitelstvo kraje uložilo radě kraje přijmout opatření k nápravě zjištěných nedostatků kontrolní skupiny s termínem do 30. 4. 2006.

K zjištěným nedostatkům se vyjadřovali hejtman kraje jakožto vedoucí kontrolované osoby (příloha ZK-02-2006-91,př. 2) a za kontrolovaný subjekt ředitel ZZS Lukáš Kettner (příloha ZK-02-2006-91,př. 3).

Dílčí závěry z jednotlivých bodů kontroly jsou k dispozici u koordinátorky práce výborů a komisí Kateřiny Nedvědové.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
Návrh usneseníZastupitelstvo kraje
bere na vědomí
Zápis o provedení kontroly ZZS kraje Vysočina dle přílohy ZK-02-2006-91, př. 1 a