Detail materiálu pro radu čj. RK-10-2008-16

RK-10-2008-16.doc  RK-10-2008-16pr1.doc  RK-10-2008-16pr2.doc
Číslo jednacíRK-10-2008-16
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Školství, mládeže a sportu - poskytnutí dotace na financování návštěvy z kraje Champagne-Ardenne
Zpracoval K. Sotonová
Předkládá Z. Ludvík
Popis problémuDne 19. 4. 2006 byla v Jihlavě hejtmanem kraje Vysočina a prezidentem Regionální rady Champagne-Ardenne podepsána Smlouva o spolupráci mezi regionem Champagne-Ardenne a Vysočinou.
Zastupitelstvo kraje schválilo na svém zasedání č. 07/2007 dne 18. 12. 2007 usnesením č. 0499/07/2007/ZK rozpočet kraje na rok 2008. V kapitole Školství, mládeže a sportu je v rámci Dalších možných finančních požadavků OŠMS v roce 2008 prostor pro podporu mezinárodních aktivit mezi organizacemi kraje Vysočina a organizacemi zahraničních krajů, s nimiž má kraj navázány smlouvy o spolupráci.
Střední uměleckoprůmyslová škola Jihlava-Helenín, Hálkova 42 bude začátkem dubna 2008 hostit návštěvu z partnerského regionu Champagne-Ardenne a žádá o dotaci na pokrytí části nákladů v celkové výši 22 000,- Kč. Cílem návštěvy francouzské delegace je prohlubování spolupráce mezi našimi regiony v oblasti školství. Žádost školy je součástí materiálu
RK-10-2008-16, př. 1.
Návrh řešení Návštěva kolegů z regionálního úřadu Champagne-Ardenne bude přínosem nejenom pro Střední uměleckoprůmyslovou školu Jihlava-Helenín, ale umožní rozvinout spolupráci i mezi dalšími školami našich regionů a přispěje k naplňování cílů stanovených v dohodě o spolupráci.
Pro kraj Vysočina může být velmi dobrou vizitkou přijetí delegace na odpovídající úrovni a uhrazení nákladů souvisejících s hoštěním delegace.
Odbor školství, mládeže a sportu doporučuje žádost schválit a přidělit dotaci v požadované výši. Za účelem zajištění finančního krytí této akce je třeba navýšit kapitolu Školství, mládeže a sportu o částku 22 000,- Kč při současném snížení kapitoly Rezerva a rozvoj kraje, položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje o tuto částku.
Dotace bude poskytnuta žadateli po podepsání smlouvy, která je součástí materiálu
RK-10-2008-16, př. 2.
StanoviskaOdbor sekretariátu hejtmana
OSH vítá veškeré aktivity směřující ke spolupráci různých subjektů s partnerskými regiony kraje Vysočina na všech úrovních, zejména v rámci naplňování platných smluv o spolupráci. Spolupráce mezi středními školami s partnery z regionu Champagne-Ardenne má reálnou šanci na rozvinutí tak, jako je tomu u partnerství mezi Hotelovou školou a OA Světlá ve Velkém Meziříčí a Víceoborovou střední školou z města Bazeilles (z kraje Champagne-Ardenne), kde opakovaně probíhají společná setkávání studentů a učitelů škol. Studenti hotelové školy taktéž jezdí do Francie na odborné praxe.
Díky spolupráci regionu Champagne-Ardenne a Francouzského velvyslanectví v Praze působí na Střední uměleckoprůmyslové škole Helenín ve školním roce 2007/2008 lektorka francouzského jazyka.
OSH podporuje uskutečnění popisované návštěvy hostů z regionu Champagne-Ardenne a nabízí spolupráci při organizačním zajištění akce.

Ekonomický odbor nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření. Aktuální stav položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje ke dni 6. 3. 2008 je 23 282 tis. Kč.
poskytnout dotaci z kapitoly Školství, mládeže a sportu ve výši 22 000,- Kč Střední uměleckoprůmyslové škole Jihlava-Helenín, Hálkova 42, IČ 60545976 na financování návštěvy z kraje Champagne-Ardenne;
* rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení kapitoly Školství, mládeže a sportu, § 3299 Ostatní záležitosti vzdělávání o částku 22 000,- Kč při současném snížení kapitoly Rezerva a rozvoj kraje, § 6409 Ostatní činnosti jinde nezařazené, položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje o stejnou částku 22 000,- Kč určenou pro Střední uměleckoprůmyslovou školu Jihlava-Helenín, IČ 60545976 na financování návštěvy z kraje Champagne-Ardenne;
* zvýšení závazného ukazatele příspěvek na provoz pro Střední uměleckoprůmyslovou školu Jihlava-Helenín, IČ 60545976 o částku 22 000,- Kč.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ekonomický odbor
Termín 30. 4. 2008