Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2008-28

RK-09-2008-28.doc
Číslo jednacíRK-09-2008-28
NázevVeřejná zakázka na stavební práce na stavbu "II/405 Brtnice - Zašovice"
Zpracoval J. Lojda
Předkládá L. Staněk
Popis problémuStavba "II/405 Brtnice - Zašovice" zahrnuje úsek silnice II/405 v trase mezi obcemi Brtnice a Zašovice včetně průtahu obci Nová Brtnice v délce 4,871 km. Silnice II/405 tvoří důležitou spojnici mezi městy Jihlava a Třebíč. Potřeba přestavby silnice je dána nevyhovujícími parametry především v extravilánu trasy, které se s narůstajícím dopravním zatížením prohlubují. K hlavním dopravním závadám patří zejména nevyhovující směrové poloměry a nevhodné výškové vedení trasy s ohledem k návrhové rychlosti, nedostatečné šířkové uspořádání, špatné rozhledové poměry. To vše omezuje plynulost a bezpečnost silničního provozu na této komunikaci.
Vlastní realizace stavby zahrnuje směrovou a výškovou úpravu komunikace II/405 v extravilánu mezi obcemi Brtnice a Zašovice. Komunikace je navrhována v kategorii S 9,5/70, v intravilánu obce Nová Brtnice bude provedena výměna obrusných vrstev vozovky ve stávajícím šířkovém a směrovém uspořádání při zachování původní nivelety komunikace.

Na projekt byla předložena žádost ke spolufinancování ze zdrojů Regionálního operačního programu NUTS II Jihovýchod. Podání žádosti bylo schváleno usnesením 0124/02/2007/ZK.
Kompletní zajištění zadání této veřejné zakázky pro výběr zhotovitele stavby provádí na základě výběrového řízení firma Stavona Jihlava, spol. s r.o.
Návrh řešení Návrh předpokládá:
* rozhodnout o způsobu zadání nadlimitní veřejné zakázky na stavební práce "II/405 Brtnice - Zašovice" formou otevřeného řízení dle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách v souladu se Zadávací dokumentací dle materiálu RK-09-2008-28, př. 1
* jmenovat členy hodnotící komise a jejich náhradníků s tím, že hodnotící komise bude plnit současně funkci komise pro otevírání obálek a zvláštní komise pro posouzení kvalifikace - viz materiál RK-09-2008-28, př. 2

K provedení zadávacího řízení se navrhují termíny:
Odeslání oznámení o zahájení zadávacího řízení do informačního systému: 11. 3. 2008
Lhůta pro podání nabídek (do sídla zpracovatele zadávacího řízení): do 6. 5. 2008
do 12:00 hod.
Otevírání obálek, první jednání hodnotící komise: 7. 5. 2008 v 9:00 hod.

Způsob hodnocení nabídek: nejnižší nabídková cena
Zahájení stavebních prací: předpoklad červen 2008
Dokončení stavby: do 31. října 2009
StanoviskaADVOKÁTNÍ KANCELÁŘE Mgr. Daniela Přibylová, Mgr. Petr Sikora k zadávacím podmínkám veřejné zakázky
k zadávacím podmínkám veřejné zakázky " II/405 Brtnice - Zašovice" a k připojené smlouvě uvádím, že žádný z předložených dokumentů neobsahuje podmínku nebo ujednání, které by bylo v rozporu s právními předpisy nebo bylo neplatné.

Části, které se týkají smluvní ceny, termínů plnění, záruky za dílo nevykazují rizika pro zadavatele, rovněž způsob zajištění závazků považuji za odpovídající.
zahájit zadávací řízení na výběr zhotovitele stavby "II/405 Brtnice - Zašovice" na nadlimitní veřejnou zakázku na stavební práce zadané formou otevřeného řízení dle zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách v souladu s materiálem RK-09-2008-28, př. 1;
jmenuje
členy hodnotící komise ve složení dle doplněného materiálu RK-09-2008-28, př. 2;
ukládá
odboru dopravy a silničního hospodářství zajistit realizaci veřejné zakázky v navržených termínech a v souladu s materiálem RK-09-2008-28, př. 1.
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství
Termín 30. 6. 2008