Detail materiálu pro radu čj. RK-09-2008-16

RK-09-2008-16.doc
Číslo jednacíRK-09-2008-16
NázevSmlouva o uzavření budoucí smlouvy o zřízení věcného břemene pro stavbu "Gymnázium Chotěboř - výstavba tělocvičny s učebnami"
Zpracoval Z. Berka
Popis problémuJedná se o věcné břemeno pro přípojky ke stavbě tělocvičny v Chotěboři.
Rada kraje, usnesením č. 1205/26/2007/RK ze dne 4. 9. 2007, schválila stavební záměr "Gymnázium Chotěboř - výstavba tělocvičny s učebnami" dle materiálu RK-26-2007-23, př. 1. Stavba je zařazena v rozpočtu kraje a probíhá projektová příprava.
Výše uvedená stavba by měla být napojena na stávající inženýrské sítě pomocí nově vybudovaných přípojek plynu, vody a kanalizace. Pro účel územního a stavebního řízení je nutné získat souhlasné stanovisko města Chotěboře s umístěním a realizací těchto přípojek na dotčených nemovitostech ve vlastnictví města. Souhlasné stanovisko je vydáváno formou smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene. Předmětem této smlouvy je sjednání podmínek pro budoucí uzavření smlouvy na zřízení věcného břemene k dotčené nemovitosti, jímž dojde k zajištění strpění umístění, zřízení a provozování přípojky zemního plynu, vody a kanalizace pro stavbu "Gymnázium Chotěboř-výstavba tělocvičny s učebnami" na pozemcích par. č. 1304, 1306, 1307, 1308, 4470 a 4471/1 v k. ú. Chotěboř.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene mezi krajem Vysočina a městem Chotěboř. Následně po realizaci akce a zaměření uložených přípojek formou věcného břemene přistoupit k uzavření smlouvy o zřízení věcného břemene. Tím bude mít kraj právo zřídit přípojky inženýrských sítí a zaručenu možnost provozování a přístupu pro možné opravy a údržbu. Věcné břemeno bude vloženo do katastru nemovitostí. Věcné břemeno bude zřízeno bezúplatně.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
uzavřít smlouvu o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene mezi krajem Vysočina jako oprávněným z věcného břemene a městem Chotěboř jako povinným z věcného břemene spočívající v užívání částí pozemků par. č. 1304, 1306, 1307, 1308, 4470 a 4471/1 v k.ú. Chotěboř pro zřízení, provozování a přístupu pro opravy a údržbu přípojek zemního plynu, vody a kanalizace pro stavbu Gymnázium Chotěboř - tělocvična s učebnami a to bezúplatně
Termín březen 2008