Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2008-21

RK-08-2008-21.doc
Číslo jednacíRK-08-2008-21
NázevUzavření nájemní smlouvy na užívání pozemků v k. ú. a obci Česká Bělá
Zpracoval F. Vak
Popis problémuMateriál řeší užívání pozemků v k. ú. a obci Česká Bělá pro silniční stavbu "I/34-Česká Bělá - obchvat"
Na odbor majetkový se obrátilo Ředitelství silnic a dálnic ČR, správa Jihlava a požádalo o pronájem části pozemku par. č. 1517 o výměře 247 m2, části pozemku ve ZE - EN par. č. 1449/1 o výměře 39 m2 a části pozemku ve ZE - PK par. č. 1447 o výměře 90 m2 pro potřeby zahájené silniční stavby obchvatu České Bělé. Dokončení stavby je plánováno v roce 2009. Žadatel navrhuje, aby výše nájemného byla sjednána podle výměru ministerstva financí č. 01/2008 ve výši 5,-Kč/m2/rok. Majetkový správce KSÚSV, provoz Havlíčkův Brod sdělil, že s uzavřením nájemní smlouvy na užívání uvedených pozemků souhlasí.
Uvedené pozemky v k. ú. a obci Česká Bělá jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí ministra dopravy a spojů ze dne 10. září 2001 čj. 3796/01-9-KM. Zřizovací listinou byly tyto pozemky svěřeny do správy PO kraje s názvem Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, Katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod jsou pozemky zapsány v katastru nemovitostí pro shora uvedené k. ú. a obec na listu vlastnictví 63.
Návrh řešení Vzhledem k výše uvedenému, odbor majetkový navrhuje s ohledem na skutečnost, že stavba bude ukončena až v roce 2009, rozhodnout uzavřít nájemní smlouvu s tím, aby nájemní smlouvu uzavřel s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, správou Jihlava majetkový správce, tj. Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace. Důvodem pro tento postup je skutečnost, že požadované pozemky jsou svěřeny KSÚSV do správy. Ta může snáze kontrolovat, zda jsou užívány pouze ke sjednanému účelu nájmu a po ukončení nájmu provést kontrolu, zda jsou pozemky předávány v řádném stavu.
Návrh usnesení předpokládá rozhodnout uzavřít nájemní smlouvu na užívání pozemků v k. ú. a obci Česká Bělá za cenu 5,-Kč/m2/rok stanovenou dle výměru MF č. 01/2008 s tím, aby na straně pronajímatele vystupovala Krajská správa a údržba silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
StanoviskaS u zavřením nájemní smlouvy souhlasí KSÚS Vysočiny, příspěvková organizace, provoz Havlíčkův Brod.
souhlasí
s uzavřením nájemní smlouvy na užívání části pozemku par. č. 1517 o výměře 247 m2, části pozemku ve ZE-EN par. č. 1449/1 o výměře 39 m2 a části pozemku ve ZE-PK par. č. 1447 o výměře 90 m2 v k. ú. a obci Česká Bělá za celkové nájemné 1 880,-Kč/rok, tj. 5,-Kč/m2/rok mezi ČR- Ředitelstvím silnic a dálnic ČR, správou Jihlava a Krajskou správou a údržbou silnic Vysočiny, příspěvková organizace.
Termín březen 2008