Detail materiálu pro radu čj. RK-05-2008-15

RK-05-2008-15.doc
Číslo jednacíRK-05-2008-15
NázevPodlimitní veřejná zakázka na stavební práce "III/3791a Velká Bíteš - křižovatka"
Zpracoval T. Pípal
Předkládá L. Staněk
Popis problémuV rozpočtu kraje Vysočina v kapitole Nemovitý majetek, příloze D2, Investice v dopravě je schválena akce "III/3791a Velká Bíteš - křižovatka". Předmětem této akce jsou stavební práce spočívající v rekonstrukci křižovatky silnic II/379, III/3791 a III/3791a (jedná se o ulice Kostelní, Tišnovská, Na Valech a Vlkovská), rekonstrukci přilehlých chodníků, nutných přeložek a úprav inženýrských sítí, vybudování parkovacích stání, veřejného osvětlení, vybudování místa pro kontejnery na tříděný odpad, rekonstrukce zárubní zdi a vegetačních úprav v prostoru a v těsné blízkosti křižovatky v obci Velká Bíteš. Jedná se o stavební akci dvou investorů, Vysočiny, která je investorem rekonstrukce křižovatky silnic II/379, III/3791 a III/3791a a nutných přeložek a úprav inženýrských sítí a města Velká Bíteš, které je investorem rekonstrukce přilehlých chodníků, vybudování parkovacích stání, veřejného osvětlení, vybudování místa pro kontejnery na tříděný odpad, rekonstrukce zárubní zdi a vegetačních úprav. Vzhledem k provázanosti stavebních prací, které zasáhnou jak majetek kraje, tak majetek města je důvodný společný postup města Velká Bíteš a Vysočiny při zadání podlimitní veřejné zakázky na tuto akci. Výsledkem zadávacího řízení pak bude zadání veřejné zakázky jednomu dodavateli. Pro účely společného postupu zadavatelů byla mezi zadavateli uzavřena smlouva o společném postupu (schváleno usnesením 0171/03/2007/ZK dne 15. 5. 2007), kterou si společní zadavatelé upravili vzájemná práva a povinnosti.
Na základě Smlouvy o společném postupu zadavatelů zrealizoval odbor dopravy a silničního hospodářství KrÚ kraje Vysočina podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce: "III/3791a Velká Bíteš - křižovatka", zadanou ve zjednodušeném podlimitním řízení dle § 38 zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách.
Veřejná zakázka na stavební práce byla zahájena zveřejněním výzvy k podání nabídky na internetových stránkách kraje Vysočina a rozesláním výzvy k podání nabídky zájemcům uvedeným v seznamu zájemců o veřejnou zakázku. Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla stanovena nejnižší nabídková cena.
Lhůta pro podání nabídek byla stanovena do 14. 12. 2007 do 1000 hod. V této lhůtě podalo své nabídky 8 dodavatelů. Doručené nabídky byly předány hodnotící komisi, která byla současně pověřena funkcí komise pro otevírání nabídek a zvláštní komisí pro posouzení kvalifikace. Jednání hodnotící komise proběhlo dne 17. 12. 2007 v sídle prvního zadavatele - Vysočiny a bylo zahájeno ve 12:00 hod. Hodnotící komise zahájila svoji činnost ustanovením předsedy a místopředsedy komise a následně přistoupila k otevírání obálek a kontrole úplnosti nabídek v souladu s § 71 odst. 8 zákona č. 137/2006 Sb. Otevírání obálek se zúčastnili celkem 2 zástupci uchazečů, kteří podali nabídku. Kontrole úplnosti vyhověly všechny nabídky uchazečů. Poté se komise sešla na druhém jednání. Provedla posouzení kvalifikace uchazečů. Z hlediska splnění kvalifikačních předpokladů vyhověly nabídky všech uchazečů. Dále obsahem jednání bylo posouzení nabídek pod poř. č 1 - 8 z hlediska splnění zákonných požadavků a požadavků zadavatelů uvedených v zadávací dokumentaci - žádná nabídka nebyla vyřazena pro jejich nesplnění. Nikdo z uchazečů nepředložil nepřijatelnou nabídku, žádná z nabídek neobsahovala mimořádně nízkou nabídkovou cenu. Poté komise přistoupila k hodnocení nabídek podle hodnotícího kritéria, kterým byla stanovena nejnižší nabídková cena. Z jednání hodnotící komise byly pořízeny protokoly. Protokol o otevírání obálek je přílohou materiálu RK-05-2008-15, př. 1. O průběhu posouzení a hodnocení nabídek byla hodnotící komisí pořízena Zpráva o hodnocení a posouzení nabídek, která je rovněž přílohou materiálu RK-05-2008-15, př. 2.
Návrh řešení Na základě posouzení a hodnocení podaných nabídek stanovila hodnotící komise pořadí nabídek podle nejnižší nabídkové ceny a jako nejvhodnější nabídka byla vyhodnocena nabídka uchazeče COLAS CZ, a.s., se sídlem Ke Klíčovu 9, 19000 Praha, Česká republika, IČ: 26177005 s celkovou nabídkovou cenou ve výši 16 568 254,77 Kč bez DPH (z toho dílčí nabídková cena pro Vysočinu je 7 655 127,32 Kč bez DPH, dílčí nabídková cena pro město Velká Bíteš je 8 913 127,45 Kč bez DPH).
Pořadí nabídek tak jak bylo určeno hodnotící komisí je uvedeno ve Zprávě o posouzení a hodnocení nabídek (RK-05-2008-15, př. 2)
Návrh usnesení předpokládá schválit pořadí nabídek na veřejnou zakázku dle materiálu RK-05-2008-15, př. 2 a rozhodnout o nejvhodnější nabídce v souladu se závěry hodnotící komise.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
pořadí nabídek na veřejnou zakázku na stavební práce "III/3791a Velká Bíteš - křižovatka" dle materiálu RK-05-2008-15, př. 2;
vybrat nabídku uchazeče COLAS CZ, a.s., se sídlem Ke Klíčovu 9, 19000 Praha, Česká republika, IČ: 26177005 jako nejvhodnější nabídku na podlimitní veřejnou zakázku na stavební práce "III/3791a Velká Bíteš - křižovatka" a
ukládá
odboru dopravy a silničního hospodářství zajistit oznámení výsledku zadávacího řízení a zahájit jednání o uzavření smlouvy s vybraným uchazečem.
Odpovědnost odbor dopravy a silničního hospodářství
Termín 29. 2. 2008