Detail materiálu pro radu čj. RK-04-2008-27

RK-04-2008-27.doc
Číslo jednacíRK-04-2008-27
NázevŽádosti globálních grantů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Zpracoval J. Hadravová, J. Zikánová
Předkládá T. Čihák
Popis problémuJedná se o schválení návrhů žádostí globálních grantů kraje Vysočina z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (dále jen "OP VK").

Rada kraje Vysočina na svém jednání dne 20. 11. 2007 usnesením č. 1575/33/2007/RK schválila Dohodu o spolupráci Řídícího orgánu a Zprostředkujícího subjektu při zabezpečení realizace Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Dne 12. 12. 2007 vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (dále jen "MŠMT") jakožto Řídící orgán OP VK (dále jen "Řídící orgán") výzvu krajům ČR k předložení žádostí globálních grantů z OP VK, a to v Prioritní ose 1 Počáteční vzdělávání. Žádosti lze předkládat od 16. 1. do 31. 3. 2008, avšak pro brzké schválení žádostí globálních grantů je nutné předložit žádosti do 7. 2. 2008. Předložené žádosti budou Řídícím orgánem posouzeny a na základě schválených žádostí globálních grantů bude vydáno Rozhodnutí o poskytnutí dotace kraji za účelem realizace globálních grantů.

Oddělení grantových programů Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina (dále jen "OGP"), které je pověřeno výkonem role Zprostředkujícího subjektu OP VK za kraj Vysočina, zpracovalo návrhy žádostí globálních grantů OP VK. Návrhy žádostí byly zpracovány ve spolupráci s Odborem školství, mládeže a sportu Krajského úřadu kraje Vysočina. Žádosti byly zpracovány v rámci prioritní osy 1 Zvyšování kvality ve vzdělávání, oblasti podpory 1.1 Zvyšování kvality ve vzdělávání (finanční výše globálního grantu: 213 569 916,- Kč), oblasti podpory 1.2 Rovné příležitosti dětí, žáků, včetně žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (finanční výše globálního grantu: 77 661 788,- Kč) a oblasti podpory 1.3 Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení (finanční výše globálního grantu: 97 077 234,- Kč). Záměr realizovat GG byl projednán a schválen ve Výboru pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost dne 14. 1. 2008 a v Radě pro rozvoj lidských zdrojů dne 16. 1. 2008.
Návrh řešení ORR předkládá Radě kraje Vysočina ke schválení:
- Návrh žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.1 Zvyšování kvality ve vzdělávání;
- Návrh žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.2 Rovné příležitosti dětí, žáků, včetně žáků se speciálními vzdělávacími potřebami;
- Návrh žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.3 Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení.

Vzhledem ke skutečnosti, že MŠMT dosud nezveřejnilo konečnou ostrou verzi programu Benefit7 pro vyplnění elektronických žádostí globálních grantů, jsou žádosti globálních grantů předkládány Radě kraje Vysočina ke schválení v dokumentu programu Microsoft Word s tím, že po zveřejnění konečné ostré verze programu Benefit7 přenese OGP návrhy žádostí do elektronické žádosti.

Dle § 59 odst. 2 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů, je radě kraje vyhrazeno rozhodování o nabytí a převodu movitých věcí na kraj včetně peněz.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
* text Žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.1 Zvyšování kvality ve vzdělávání dle materiálu RK-04-2008-27, př. 1;
* text Žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.2 Rovné příležitosti dětí, žáků, včetně žáků se speciálními vzdělávacími potřebami dle materiálu RK-04-2008-27, př. 2;
* text Žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.3 Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení dle materiálu RK-04-2008-27, př. 3;
ukládá
Odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu kraje Vysočina přenést beze změny údaje textu Žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.1 Zvyšování kvality ve vzdělávání dle materiálu RK-04-2008-27, př. 1, Žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.2 Rovné příležitosti dětí, žáků, včetně žáků se speciálními vzdělávacími potřebami dle materiálu RK-04-2008-27, př. 2 a Žádosti globálního grantu Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci oblasti podpory 1.3 Další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení dle materiálu RK-04-2008-27, př. 3 do elektronické žádosti v programu Benefit7 a předložit Žádosti globálních grantů Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy.
Odpovědnost ORR
Termín 29. 2. 2008