Detail materiálu pro radu čj. RK-36-2007-16

RK-36-2007-16.doc
Číslo jednacíRK-36-2007-16
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na rok 2007 - zrušení usnesení Rady kraje Vysočina č. 0531/14/2007/RK ze dne 17. 4. 2007
Zpracoval M. Janíčková
Předkládá K. Lisá
Popis problémuRada kraje Vysočina usnesení č. 0531/14/2007/RK ze dne 17. 4. 2007 rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvkovou organizaci, která byla určena na financování nákladů spojených s vytvořením filmového zpracování životního díla prof. Vincence Lesného, jedné z největších intelektuálních osobností pocházející z třebíčského regionu; jeho vědecký a kulturní význam zdaleka přesáhl hranice naší republiky, je trvale uznávaným odborníkem v historii česko-indických vztahů v moderní historii.
Záměrem autorů filmového dokumentu, který by měl vzniknout ve spolupráci s velvyslanectvím Indické republiky a České televize - televizní studio Brno, je ukázat na bohatou historii spolupráce různých kulturních entit, podat svědectví o vzniku hlubokých přátelství ve světě uznávaných osob a politiků, navázat na ně a propagovat myšlenky vzájemného sbližování kultur a životních stylů. Cílem je rovněž propojit historické, vědecké a kulturní dědictví významných individualit se současný rozvojem společnosti a regionů v České republice a Indii a poukázat na možnosti pokračování pozitivních mezinárodních vztahů v novém prostředí současného světa.
Z posledního jednání s autory filmového dokumentu, které proběhlo 17. 9. 2007, vyplynulo, že práce na filmovém dokumentu byly již započaty, přesto však nebyly muzeu nabídnuty žádné odpovídající výstupy, na které byla neinvestiční dotace určena. Je zřejmé, že filmový dokument o životním díle prof. Vincence Lesného nebude v letošním roce realizován a poskytnutá neinvestiční dotace nebude čerpána.
Návrh řešení Odbor kultury a památkové péče navrhuje radě kraje zrušit usnesení rady kraje č. 0531/14/2007RK ze dne 17. 4. 2007, kterým byla poskytnuta neinvestiční dotace Muzeu Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizaci, na financování nákladů spojených s vytvořením filmového zpracování životního díla prof. Vincence Lesného a schválit rozpočtové opatření v rámci výdajové části rozpočtu kraje ve výši 150 tis. Kč včetně úpravy závazného ukazatele u Muzea Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizace, pro rok 2007.
StanoviskaEkonomický odbor k předloženému materiálu nemá připomínky.
zrušit usnesení Rady kraje Vysočiny č. 0531/14/2007/RK ze dne 17. 4. 2007, kterým byla poskytnuta neinvestiční dotace Muzeu Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizaci, IČ 00091766, ve výši 150 tis. Kč s určením na financování nákladů v souvislosti se vznikem filmového dokumentu o životním díle prof. Vincence Lesného;
* rozpočtové opatření v rámci výdajové části rozpočtu kraje spočívající ve snížení kapitoly Kultura, § 3315-Činnost muzeí a galerií, položky 5331-Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím, o částku 150 tis. pro Muzeum Vysočiny Třebíč, příspěvkovou organizaci, při současném zvýšení kapitoly Rezerva a rozvoj kraje, § 6409-Ostatní činnosti j.n., položky Péče o lidské zdroje a majetek kraje o částku 150 tis. Kč;
* změnu závazného ukazatele "Příspěvek na provoz" u Muzea Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizace, pro rok 2007 snížením o částku 150 tis. Kč z důvodu nečerpání účelové dotace určené na úhradu nákladů souvisejících se vznikem filmového dokumentu o životním díle prof. Vincence Lesného;
ukládá
řediteli Muzea Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizace, zajistit poukázání na bankovní účet kraje (č. 4050004999/6800) finanční prostředky ve výši 150 tis. Kč poskytnuté na financování nákladů v souvislosti se vznikem filmového dokumentu o životním díle prof. Vincence Lesného (usnesení rady kraje č. 0531/14/2007/RK ze dne 17. 4. 2007).
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče; odbor ekonomický; ředitel Muzea Vysočiny Třebíč, příspěvkové organizace
Termín 15. 12. 2007