Detail materiálu pro radu čj. RK-28-2007-05

RK-28-2007-05.doc
Číslo jednacíRK-28-2007-05
NázevŽádost o prodej budovy Domova mládeže Střední školy stavební Jihlava v k. ú. a obci Jihlava
Zpracoval M. Slánský
Popis problémuJedná se o nevyhovění žádosti o prodej budovy a pozemku Domova mládeže Střední školy stavební.
Odbor majetkový obdržel dne 3. 9. 2007 od firmy RM Invest CZ s.r.o. žádost o prodej budovy čp. 4284 stojící na pozemku par. č. 2728/3 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 228 m2 v k. ú. a obci Jihlava. Jedná se uvolněný domov mládeže v ulici Věžní.
Žadatel zdůvodňuje svůj záměr o odkup uvedených nemovitostí tím, že vlastní sousední budovu a má určité investiční plány.
Katastrální úřad pro Vysočinu, Katastrální pracoviště Jihlava, vede předmětné nemovitosti na listu vlastnictví č. 4835 pro výše uvedené k. ú. a obec, kde je jako vlastník uveden kraj Vysočina a správa je zřízena pro organizaci s názvem Střední škola stavební Jihlava.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje neprodat výše uvedené nemovitosti z důvodu zamýšleného využití pro potřeby Krajského úřadu kraje Vysočina po rekonstrukci.
Návrh předpokládá rozhodnout nezveřejnit záměr prodat výše uvedené budovy i s pozemkem na úřední desce krajského úřadu a o tomto rozhodnutí informovat žadatele.
StanoviskaS převodem nemovitostí nesouhlasí zúčastněné strany na jednání dne 15. 8. 2007.
nezveřejnit záměr prodeje budovy čp. 4284 a pozemku par. č. 2728/3 - zastavěná plocha a nádvoří o výměře 228 m2 v k. ú. a obci Jihlava na úřední desce Krajského úřadu kraje Vysočina;
ukládá
odboru majetkovému informovat o rozhodnutí rady kraje žadatele.
Termín 31. 10. 2007