Detail materiálu pro radu čj. RK-27-2007-26

RK-27-2007-26.doc
Číslo jednacíRK-27-2007-26
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření na rok 2007 - změna závazných ukazatelů u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě
Zpracoval M. Janíčková
Předkládá K. Lisá
Popis problémuZastupitelstvo kraje Vysočina usnesením č. 0545/09//2006/ZK ze dne 12. 12. 2006 schválilo rozpočet kraje Vysočina na rok 2007 včetně závazných ukazatelů pro příspěvkové organizace kraje (příspěvek na provoz, investiční dotace, ostatní neinvestiční dotace, odvod z investičního fondu příspěvkové organizace). Návrh rozpočtu kraje je sestavován na základě podkladů resp. povinných odvodů a požadavků zřizovaných organizací k rozpočtu zřizovatele. Do předložených podkladů bylo promítnuto navýšení odpisů technického zhodnocení nemovitého majetku (nemovité kulturní památky) v souladu s Pravidly Rady kraje Vysočina pro sestavování a schvalování odpisových plánů pro účetní odpisování nemovitého majetku ze dne 2. 11. 2004, včetně jejich dodatků. Navýšení odpisů představuje částku ve výši 620 tis. Kč. Jedná se technické zhodnocení objektu 02 Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, které probíhalo v roce 2006, kolaudace a předání do užívání galerie bylo plánováno k 31. 12. 2006. Objekt zatím není zkolaudován (z důvodu obsaženého ve stanovisku odboru majetkového). Vzhledem k této skutečnosti byla nesprávně stanovena výše závazných ukazatelů finančního vztahu k rozpočtu zřizovatele, a to příspěvku na provoz a odvodu z investičního fondu organizace u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.
Návrh řešení Odbor kultury a památkové péče navrhuje radě kraje schválit změnu příjmové a výdajové části rozpočtu kraje pro rok snížením o částku 620 tis. Kč z důvodu změny závazných ukazatelů (příspěvek na provoz a odvod z investičního fondu) u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě a závazných ukazatelů Příspěvek na provoz a Odvod z investičního fondu u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě pro rok 2007 snížením o částku 620 tis. Kč z důvodu nižší tvorby odpisů nemovitého majetku v odpisovém plánu na rok 2007 v důsledku posunu termínu kolaudace.
StanoviskaOdbor ekonomický sděluje, že materiál byl s předkladatelem předem pracovně prokonzultován, a proto k jeho věcnému záměru nemá připomínky.

Odbor majetkový sděluje, že v důsledku rozšíření rozsahu stavebních prací o práce, které nabyly projektovou dokumentací řešeny (úprava hlavního vstupu do objektu) a dořešení některých technických problémů vzniklých při vlastní realizaci stavby, bylo kolaudační řízení přesunuto do roku 2007.
* snížení příjmové části rozpočtu kraje na rok 2007 u § 3315 - Činnosti muzeí a galerií a položky 2122 - Odvody příspěvkových organizací o částku 620 tis. Kč z důvodu změny výše odvodu z investičního fondu u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě v souvislosti s nižší tvorbou účetních odpisů nemovitého majetku v odpisového plánu na rok 2007;
* snížení výdajové části rozpočtu kraje na rok 2007 u kapitoly Kultura, § 3315 - Činnosti muzeí a galerií, položky 5331 - Neinvestiční příspěvky zřízeným příspěvkovým organizacím o částku 620 tis. Kč z důvodu snížení příspěvku na provoz u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě v souvislosti s nižší tvorbou účetních odpisů nemovitého majetku v odpisového plánu na rok 2007;
* změnu závazného ukazatele Příspěvek na provoz u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě pro rok 2007 snížením o částku 620 tis. Kč z důvodu nižší tvorby odpisů nemovitého majetku v odpisovém plánu na rok 2007 v důsledku posunu termínu kolaudace stavby budovy galerie;
* změnu závazného ukazatele Odvod z investičního fondu u Horácké galerie v Novém Městě na Moravě pro rok 2007 snížením o částku 620 tis. Kč z důvodu nižší tvorby odpisů nemovitého majetku v odpisovém plánu na rok 2007 v důsledku posunu termínu kolaudace stavby budovy galerie a
ukládá
odboru kultury a památkové péče poukázat na bankovní účet Horácké galerie v Novém Městě na Moravě přeplatek odvodu z investičního fondu organizace ve výši 146.500 Kč, který organizace odvedla na základě usnesení zastupitelstva kraje č. 545/09/2006/ZK ze dne 12. 12. 2006 a usnesení rady kraje č. 0369/10/2007/RK ze dne 13. 3. 2007, kterým byly stanoveny termíny odvodů z investičního fondu organizace.
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče, odbor ekonomický, ředitel Horácké galerie v Novém Městě na Moravě
Termín 30. 11. 2007