Detail materiálu pro radu čj. RK-20-2006-08

RK-20-2006-08.doc
Číslo jednacíRK-20-2006-08
NázevSouhlas se stavbou "Silnice I/34 Rouštany - Pohled"
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátilo Ředitelství silnic a dálnic ČR, Správa Jihlava se žádostí o vydání souhlasu se stavbou "Silnice I/34 Rouštany - Pohled", kterou bude dotčen mimo jiné pozemek par. č. 667 v k.ú. a obci Pohled. Stavba bude spočívat ve vybudování přeložky silnice I/34 z důvodu odstranění rizikového úseku této silnice. Bude se jednat o výstavbu části nové komunikace kategorie S 11,5 v délce 2,968 km, včetně přemostění Rouštanského potoka. Již v minulosti bylo vydáno Ředitelství silnic a dálnic na tuto stavbu územní rozhodnutí a nyní je zpracována projektová dokumentace pro stavební povolení. Z dokumentace vyplývá, že bude třeba zajistit přístup na zemědělské pozemky a k obytným objektům a tím dojde k navýšení záborů dotčených pozemků oproti původní dokumentaci pro územní rozhodnutí. Dle sdělení ŘSD bude stavba zahájena v roce 2008 a dokončena v roce 2010.
Pozemek par. č. 667 v k. ú. a obci Pohled je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovací listinou byl dán do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod.
Pozemek je veden Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrálním pracovištěm Havlíčkův Brod na LV 117 pro dané k. ú. a obec.
Návrh řešení OM navrhuje vydat souhlas se stavbou spočívající ve vybudování přeložky silnice I/34 v úseku Rouštany-Pohled, kterou bude dotčen i pozemek par. č. 667 - ost. plocha, silnice v k.ú. a obci Pohled ve vlastnictví kraje Vysočina. Souhlas kraje je nyní vydáván pro stavební povolení na výše uvedenou stavbu, a to pro stavební objekty SO 101 - přeložka silnice I/34, SO 105 - polní cesta v km 0.860 - 1.040 silnice I/34 a SO 201 - most přes Rouštanský potok. Tímto souhlasem bude umožněn vstup investora a pracovníků projektové a dodavatelské stavební organizace na uvedený pozemek za účelem provádění průzkumných prací, projektové přípravy a stavebních prací.
Po dokončení stavebních prací a geometrickém zaměření celé stavby navrhuje OM, v případě, že to vyplyne z geometrického plánu, provést majetkoprávní vypořádání.
Usnesení předpokládá vydání souhlasu s výše uvedenou stavbou pro účely vydání stavebního povolení.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Havlíčkův Brod souhlasí s vydáním stavebního povolení na stavbu "Silnice I/34 Rouštany -Pohled" a se záborem části pozemku par. č. 667 v k.ú. a obci Pohled
pro zajištění přístupu na zemědělské pozemky a k obytným objektům.
souhlasí
s vydáním stavebního povolení na stavbu "Silnice I/34 Rouštany-Pohled, jejímž investorem bude Ředitelství silnic a dálnic ČR, a to pro stavební objekty SO 101 - přeložka silnice I/34, SO 105 - polní cesta v km 0.860 - 1.040 sinice I/34 a SO 201 - most přes Rouštanský potok, kterými bude dotčen pozemek par. č. 667 - ost. plocha, silnice v k. ú. a obci Pohled.
Termín červen 2006