Detail materiálu pro radu čj. RK-17-2006-16

Číslo jednacíRK-17-2006-16
NázevPřevod části pozemku v k. ú. a obci Ledeč městu Ledeč nad Sázavou
Zpracoval F. Vak
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátilo město Ledeč nad Sázavou a požádalo o prodej části pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - parcely původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 2215/17 v k. ú. území Ledeč nad Sázavou potřebného pro připravovanou výstavbu obchodního střediska v městě Ledeč nad Sázavou. Zároveň požádalo o vydání souhlasu s vydáním rozhodnutí o umístění stavby. Požadovanou část pozemku žadatel zakreslil do snímku mapy a nechá ji pro účely převodu na své náklady geometricky zaměřit.
Požadovaný pozemek ZE-PK par. č. 2215/17 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou je ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb.,o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku České republiky do majetku krajů, v platném znění, a Rozhodnutí ministra dopravy a spojů ze dne 10. září 2001 čj. 3496/01-9-KM. Usnesením zastupitelstva kraje 083/07/01/ZK ze dne 20. 12. 2001 byl svěřen do správy příspěvkové organizace s názvem Správa a údržba silnic Havlíčkův Brod. U Katastrálního úřadu pro Vysočinu, katastrálního pracoviště Havlíčkův Brod je veden v katastru nemovitostí pro uvedené katastrální území a obec na listu vlastnictví č. 372.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje požadavku města vyhovět a pozemek mu převést. Přímý převod žadateli je navrhován v souladu s ustanovením čl. 2, bod 3, písm. a) Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina pro převod nemovitého majetku ve vlastnictví kraje Vysočina, neboť se jedná o pozemek na náměstí města související s dalšími pozemky v jeho vlastnictví.
Převod je navrhován ve dvou variantách:
a) převod úplatný za kupní cenu ve výši 45,- Kč/m2, která odpovídá ceně zjištěné podle vyhlášky č. 540/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů (úřední cena) - pozemek je určen k výstavbě obchodního střediska, tedy komerčnímu využití
b) převod bezúplatný - pozemek se v současné době nachází pod místní komunikací
Pro majetkového správce se jedná o majetek zbytný, protože se nachází mimo silniční těleso silnice III/1830. Záměr kraje prodat pozemek je třeba v souladu s ustanovením § 18 odst. 1 zákona č. 129/2000 Sb., o krajích, v platném znění zveřejnit po dobu nejméně 30 dnů na úřední desce krajského úřadu. V případě, že dojde k převodu pozemku, bude majetkovému správci upraven dodatkem zřizovací listiny rozsah svěřeného majetku do správy.
Návrh usnesení předpokládá vydání souhlasu na stavbu obchodního střediska na pozemku kraje potřebného pro vydání rozhodnutí o umístění stavby, rozhodnutí zveřejnit záměr prodeje (darování) části pozemku ZE-PK par. č. 2215/17 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou do vlastnictví města Ledeč nad Sázavou a doporučení zastupitelstvu kraje rozhodnout o prodat (darovat) část pozemku ZE-PK par. č. 2215/17 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou zaměřené geometrickým plánem za kupní cenu zjištěnou podle vyhlášky č. 540/2002 Sb., ve znění pozdějších předpisů, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č. 151/1997 Sb., o oceňování majetku a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů do vlastnictví města.
StanoviskaS převodem části pozemku ve ZE-PK souhlasí majetkový správce i odvětvový odbor.
Návrh usneseníVarianta a)
Rada kraje
* vydat pro účely územního řízení souhlas se stavbou obchodního střediska na pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - parcely původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 2215/17 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou
* zveřejnit záměr prodeje části pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - parcely původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 2215/17 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou do vlastnictví města Ledeč nad Sázavou a
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout prodat část pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - parcely původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 2215/17 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou zaměřeného geometrickým plánem za kupní cenu ve výši 45,- Kč/m2 do vlastnictví města Ledeč nad Sázavou.

Varianta b)
Rada kraje
* zveřejnit záměr darování části pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - parcely původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 2215/17 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou do vlastnictví města Ledeč nad Sázavou a
doporučuje
zastupitelstvu kraje rozhodnout darovat část pozemku vedeného ve zjednodušené evidenci - parcely původ Pozemkový katastr (PK) par. č. 2215/17 v k. ú. a obci Ledeč nad Sázavou zaměřeného geometrickým plánem do vlastnictví města Ledeč nad Sázavou.
Termín září 2006