Detail materiálu pro radu čj. RK-08-2006-62

RK-08-2006-62.doc  RK-08-2006-62pr1.doc  RK-08-2006-62pr2.doc  RK-08-2006-62pr2upr1.doc
Číslo jednacíRK-08-2006-62
NázevZáměr převodu majetku, práv a závazků, které se vztahují k činnosti Muzea Vysočiny Jihlava, pobočky Polná, do majetku města Polná - opakovaný materiál
Zpracoval M. Matějková
Předkládá M. Matějková
Popis problémuRada kraje RK-03-2006-08 se seznámila se záměrem převodu majetku, práv a závazků, které se vztahují k činnosti Muzea Vysočiny Jihlava, pobočka Polná, do majetku města Polná a pověřila radní kraje Martinu Matějkovou projednáním s městem Polná podmínek převodu muzejních sbírek kraje na obec Polná. Jednání mezi M.Matějkovou a zástupci města Polná a Muzejního spolku Polná proběhla a z nich vyplynuly následující závěry. Město Polná souhlasí s převodem Muzea Polná na obec za podmínek stanovených na minulém jednání RKV viz příloha č. 1. Dohody nebylo dosaženo pouze ve výši navržené dotace na příspěvek na provoz Muzea v Polné. Zástupci města Polné proto, žádají o nové projednání záměru převodu muzea v radě kraje. Výši dotace navrhují ve výši 500 tis. Kč ročně po dobu tří let od termínu převzetí muzea.
Návrh řešení Radní kraje Martina Matějková předkládá radě kraje k projednání opakovaný návrh záměru převodu majetku, práv a závazků, které se vztahují k činnosti Muzea Vysočiny Jihlava, pobočka Polná ve dvou variantách. Varianta A) potvrzuje původní výši dotace navrženou RKV 300 tis. Kč ročně po dobu tří let od termínu převzetí muzea a varianta B) zvyšuje dotaci na požadovaných 500 tis. Kč ročně po dobu tří let od termínu převzetí muzea. Ostatní podmínky zůstávají zachovány.
StanoviskaStanovisko Komise kultury a památkové péče Rady kraje Vysočina
Záměr na převedení Muzea Vysočiny Jihlava - pobočky Polná do zřizovatelské kompetence města Polná byl projednán dne 7. 9. 2005 v Komisi kultury a památkové péče Rady kraje Vysočina.
Usnesení 011/05/2005/Kkpp
Komise kultury a památkové péče Rady kraje Vysočina
nedoporučuje radě kraje podporovat převod sbírek Muzea Vysočiny Jihlava - pobočky Polná do majetku města Polná.
Usnesení 0097/03/2006/RK
Rada kraje
se seznámila
se záměrem převodu majetku, práv a závazků, které se vztahují k činnosti Muzea Vysočiny Jihlava, pobočky Polná, do majetku města Polná a
ukládá
radní kraje Vysočina M. Matějkové a odboru kultury a památkové péče, projednat s městem Polná podmínky převodu muzejních sbírek kraje Vysočina na obec Polná dle materiálů
RK-03-2006-08, RK-03-2006-08, př. 1
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit:
* záměr převodu majetku, práv a závazků, které se vztahují k činnosti Muzea Vysočiny Jihlava, pobočky Polná, do majetku města Polná při splnění podmínek dle materiálu
RK-08-2006-62, př. 1;
* záměr poskytnout finanční podporu městu Polná dle materiálu RK-08-2006-62, př. 2 a
ukládá
odboru kultury a památkové péče předložit zastupitelstvu kraje návrh na převod majetku, práv a závazků, které se vztahují k činnosti Muzea Vysočiny Jihlava, pobočky Polná, do majetku města Polná včetně časového harmonogramu.
Odpovědnost odbor kultury a památkové péče; ředitel Muzea Vysočiny Jihlava, příspěvkové organizace
Termín 31. 12. 2006