Detail materiálu pro radu čj. RK-40-2017-66

RK-40-2017-66.doc  RK-40-2017-66pr01.pdf
Číslo jednacíRK-40-2017-66
NázevDarování části bývalých silnic II/411 a III/4118 včetně zastavěných pozemků - k. ú. Moravské Budějovice a k.ú. Lažínky
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuPředkládaný materiál řeší darování bývalých krajských silnic včetně zastavěných pozemků v vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Moravské Budějovice.
Na OM se obrátilo město Moravské Budějovice se žádosti o darování pozemku par. č. 4201/7 včetně tělesa bývalé krajské silnice z vlastnictví kraje do vlastnictví města Moravské Budějovice. Jedná se o část bývalé krajské silnice II/411, která byla rozhodnutím odboru dopravy a silničního hospodářství Krajského úřadu Kraje Vysočina ze dne 29. 4. 2015 vyřazena v délce 0,845 km z krajské silniční sítě. Bývalou silnicí II/411 je zastavěn zčásti i pozemek par. č. 4204/3 - ost. plocha, silnice v k. ú. Moravské Budějovice. Vzhledem k tomu, že kraj má v úmyslu převést celou bývalou silnici II/411, bude třeba geometricky oddělit část pozemku par. č. 4204/3 tak, aby ve vlastnictví kraje zůstaly pouze pozemky pod silnicí II/152.
Mezi představiteli samospráv Kraje Vysočina a města Moravské Budějovice byly před realizací stavby Silnice I/38 Moravské Budějovice - obchvat , kterou zajišťovalo Ředitelství silnic a dálnic, dohodnuty změny ve stávající silniční síti tak, že město Moravské Budějovice převezme do svého vlastnictví část silnice II/411 a část pozemku par. č. 4201/2 (nyní označen jako par. č. 4201/7, a to v úseku od křižovatky se silnicí II/152 na hranici rekultivovaného úseku. Dále bylo předjednáno, že město Moravské Budějovice do svého vlastnictví převezme část silnice III/4118 od křižovatky se silnicí I/38 na hranici rekultivovaného úseku a část pozemků par. č. 582 (nyní par. č. 582/5) v k. ú. Lažínky. Silnice měly přejít do vlastnictví města Moravské Budějovice včetně všech součástí a příslušenství.
O pozemek par. č. 4201/7 v k. ú. Moravské Budějovice, včetně tělesa silnice projevila zájem společnost FMZ INVEST, s.r.o. Pontassievská 918/1, Znojmo k výstavbě obchodního centra na sousedních pozemcích ve vlastnictví tohoto žadatele. Žadatel byl předběžně informován, že Kraj Vysočina má v minulosti předjednán převod těchto silnic, včetně zastavěných pozemků do vlastnictví města Moravské Budějovice.
Návrh řešení V souladu s ujednáním mezi Krajem Vysočina a městem Moravské Budějovice v souvislosti se stavbou Silnice I/38 Moravské Budějovice - obchvat , podle které má dojít ke změnám v krajské silniční síti, navrhuje OM převést darem do vlastnictví města Moravské Budějovice bývalou silnici II/411 v délce 0,845 km, včetně všech součástí a příslušenství a dále pozemek par. č. 4201/7- ost. plocha, silnice o výměře 2 836 m2 a část pozemku par. č. 4204/3 - ost. plocha, silnice, jehož přesná výměra bude stanovena geometrickým plánem.
Dále OM navrhuje převést darem silnici III/4118 v délce 0,690 km, včetně všech součástí a příslušenství a dále pozemek par. č. 582/5 - ost. plocha, silnice o výměře 2819 m2 v k. ú. Lažínky.
Zákonnou podmínkou pro převod nemovitých věcí z vlastnictví kraje do vlastnictví města Moravské Budějovice je zveřejnění záměru darování na úřední desce po zákonem stanovenou dobu.
Smlouva není předkládána, jedná se o standardní typ smlouvy.
Usnesení předpokládá rozhodnout zveřejnit záměr darování bývalých silnic II/411 a III/4118, včetně všech součástí a příslušenství a pozemků těmito silnicemi zastavěnými a doporučit zastupitelstvu kraje vyhradit si pravomoc rozhodnout o uzavření darovací smlouvy na převod silnic II/411 a III/4118, včetně všech součástí a příslušenství a dále rozhodnout převést darem pozemky těmito silnicemi zastavěnými v k. ú. Moravské Budějovice a v k.ú. Lažínky z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Moravské Budějovice.
StanoviskaKrajská správa a údržba silnic Vysočiny, cestmistrovství Třebíč i ODSH souhlasí s darováním bývalých silnic II/411 a III/4118, včetně všech součástí a příslušenství a pozemků těmito silnicemi zastavěnými z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Moravské Budějovice.
zveřejnit záměr darování:
* bývalé silnice II/411, včetně součástí a příslušenství a pozemků par. č. 4201/7 - ost. plocha, silnice a části pozemku par. č. 4204/3 - ost. plocha, silnice v k. ú. Moravské Budějovice z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Moravské Budějovice;
* bývalé silnice III/4118, včetně všech součástí a příslušenství a pozemku par. č. 582/5 - ostatní plocha, silnice v k. ú. Lažínky z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Moravské Budějovice;
doporučuje
zastupitelstvu kraje:
* vyhradit si v souladu s ustanovením § 37 zákona č. 129/2000 Sb. o krajích ve znění pozdějších předpisů pravomoc rozhodnout o darování bývalé silnice II/411 v k. ú. Moravské Budějovice a bývalé silnice III/4118 v k. ú. Lažínky;
* rozhodnout převést darem:
* pozemek par. č. 4201/7- ost. plocha, silnice o výměře 2 836 m2 a část pozemku par. č. 4204/3 - ost. plocha, silnice, jehož přesná výměra bude stanovena geometrickým plánem v k. ú. Moravské Budějovice a bývalou silnici II/411 včetně všech součástí a příslušenství nacházející se na těchto pozemcích;
* pozemek par. č. 582/5 - ost. plocha silnice o výměře 2 819 m2 v k. ú. Lažínky a bývalou silnici III/4118, včetně všech součástí a příslušenství nacházející se na tomto pozemku,
z vlastnictví Kraje Vysočina do vlastnictví města Moravské Budějovice
Odpovědnost OM