Detail materiálu pro radu čj. RK-21-2005-11

RK-21-2005-11.doc
Číslo jednacíRK-21-2005-11
NázevSmlouva o zřízení věcného břemene ve prospěch Vysočiny pro stavbu "III/1296 Kuňovka - zajištění stability sil. tělesa"
Zpracoval Z. Maštera
Popis problémuKraj Vysočina je vlastníkem silnice III/1296, která vede m.j. osadou Kuňovka v katastrálním území Důl v okrese Pelhřimov. Pro zajištění stability silničního tělesa této silnice je mimo jiné třeba provést odvodnění této silnice dle projektu ing. Danuše Kunčákové. Tento projekt předpokládá m.j. uložení odvodňovacího potrubí do pozemků par. č. 461 a 465 v k. ú. a obci Důl.
Vlastníkem těchto pozemků, zapsaných na LV č. 148 pro uvedené k. ú. a obec je pan Stanislav Soukup, bytem Důl 18, 395 01 Pacov, který odmítl části uvedených pozemků, případně celé pozemky kraji Vysočina odprodat. Tento vlastník souhlasil dne 7. 6. 2005 s realizací uvedené stavby a s dotčením uvedených pozemků s tím, že bude uzavřena smlouva o zřízení věcného břemene a že údržbu a správu stavby bude zajišťovat Správa a údržba silnic Pelhřimov.
Návrh řešení Odbor majetkový doporučuje radě kraje schválit uzavření smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene, kterým by se stal pan Stanislav Soukup, bytem Důl 18, 395 01 Pacov povinným a Vysočina oprávněným z věcného břemene uložení a provozování odvodňovacího potrubí a se vstupováním oprávněného z věcného břemene a jeho dodavatelů na pozemky par. č. 461 a 465 v k. ú. a obci Důl tak, jak to předpokládá technická dokumentace, vyhotovená ing. Danuší Kunčákovou. Úhrada za zřízení věcného břemene je navrhována dohodou ve výši 2 000,- Kč jednorázově.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Pelhřimov vyjádřila souhlas s akcí 7. 6. 2005.
uzavření smlouvy o budoucí smlouvě o zřízení věcného břemene mezi Stanislavem Soukupem bytem Důl 18, 395 01 Pacov jako povinným z věcného břemene a Vysočinou jako oprávněným z věcného břemene spočívající v uložení a provozování odvodňovacího potrubí a se vstupováním oprávněného z věcného břemene a jeho dodavatelů na pozemky par. č. 461 a 465 v k. ú. a obci Důl tak, jak to předpokládá technická dokumentace vyhotovená ing. Danuší Kunčákovou za jednorázovou úhradu ve výši 2 000,- Kč.
Termín 2005