Detail materiálu pro radu čj. RK-37-2016-33

RK-37-2016-33.doc  RK-37-2016-33pr01.doc
Číslo jednacíRK-37-2016-33
NázevVeřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace (příspěvky na památky) - návrh na provedení rozpočtového opatření na kapitole Nemovitý majetek
Zpracoval R. Bendová, P. Novotný
Předkládá L. Seidl, P. Kolář
Popis problémuJedná se o uzavření Veřejnoprávní smlouvy o poskytnutí dotace (příspěvky na památky) z Programu regenerace městské památkové zóny v Novém Městě na Moravě na rok 2016 za účelem obnovy nemovité kulturní památky - zámek, č.p. 1, Vratislavovo náměstí, Nové Město na Moravě. Jedná se o objekt, který má Horácká galerie v Novém Městě na Moravě svěřen k hospodaření. Dotace je poskytována na restaurátorské práce na plastických výtvarných prvcích atiky průčelí zámku, zejména dvou váz, které byly v havarijním stavu, balustrády, aliančního erbu a vrcholové koruny. Veškeré restaurátorské práce již byly ukončeny.
Rada Kraje Vysočina usnesením č. 2006/33/2015/RK ze dne 3. 11. 2015 schválila znění projektové žádosti a uložila odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu (dále též OKPPCR ), aby ve spolupráci s odborem majetkovým (dále též OM ) předložil projektovou žádost do Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na rok 2016 pro vlastníky nemovitých kulturních památek, které se nacházejí na území městské památkové zóny Nové Město na Moravě . Projektová žádost včetně povinných příloh byla odevzdána na Městském úřadu Nové Město na Moravě dne 6. 11. 2015.
OKPPCR obdržel dne 27. 10. 2016 od města Nové Město na Moravě návrh Veřejnoprávní smlouvy o poskytnutí dotace (příspěvky na památky) z Programu regenerace městské památkové zóny v Novém Městě na Moravě na rok 2016 za účelem obnovy nemovité kulturní památky - zámek č.p. 1, Vratislavovo náměstí, Nové Město na Moravě, přičemž příjemcem dotace bude Kraj Vysočina (jedná se o neinvestiční dotaci ve výši 200 000 Kč). Tento návrh je obsahem materiálu RK-37-2016-33, př. 1. Zastupitelstvo města Nové Město na Moravě schválilo smlouvu na svém 9. zasedání dne 11. dubna 2016 usnesením přijatým pod číslem 7/9/ZM/2016 programu.
Návrh řešení Na základě výše uvedeného odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu a odbor majetkový navrhují Radě Kraje Vysočina uzavřít Veřejnoprávní smlouvu o poskytnutí dotace (příspěvky na památky) z Programu regenerace městské památkové zóny v Novém Městě na Moravě na rok 2016 za účelem obnovy nemovité kulturní památky - zámek č.p. 1, Vratislavovo náměstí, Nové Město na Moravě dle materiálu RK-37-2016-33, př. 1. Dále je navrhováno schválit rozpočtové opatření, kterým budou zvýšeny příjmy a výdaje rozpočtu kraje (kapitola Nemovitý majetek, přílohy M3 - Kultura) o částku 200 000 Kč.
StanoviskaOdbor ekonomický nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření.

Usnesením 1546/32/2007/RK svěřila rada kraje Krajskému úřadu Kraje Vysočina - ekonomickému odboru rozhodování ve věci nabytí peněz v souladu s § 59 odst. 2 písm. e) zákona č. 129/2000 Sb., o krajích (krajské zřízení), ve znění pozdějších předpisů. Ekonomický odbor rozhoduje o nabytí peněz ve formě neinvestičního transferu od města Nové Město na Moravě ve výši 200 000 Kč určeného na realizaci akce Horácká galerie v Novém Městě na Moravě - oprava fasády zařazené v kapitole Nemovitý majetek, v příloze M3.
uzavřít Veřejnoprávní smlouvu o poskytnutí dotace (příspěvky na památky) z Programu regenerace městské památkové zóny v Novém Městě na Moravě na rok 2016 za účelem obnovy nemovité kulturní památky - zámek č.p. 1, Vratislavovo náměstí, Nové Město na Moravě dle materiálu RK-37-2016-33, př. 1;
rozpočtové opatření spočívající ve zvýšení příjmů (položka 4121 - Neinvestiční přijaté transfery od obcí) a výdajů (kapitola Nemovitý majetek, příloha M3 - Kultura) rozpočtu kraje o neinvestiční dotaci od města Nové Město na Moravě ve výši 200 000 Kč.
Odpovědnost odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, odbor majetkový
Termín 31. 12. 2016