Detail materiálu pro radu čj. RK-15-2005-30

RK-15-2005-30.doc
Číslo jednacíRK-15-2005-30
NázevŽádost obce Pavlov o finanční příspěvek na opravu veřejného vodovodu
Zpracoval M. Drápela, R. Zvolánek
Předkládá P. Bureš
Popis problémuObec Pavlov, 393 01 Pelhřimov požádala dne 7. 3. 2005 Radu kraje Vysočina o poskytnutí finančního příspěvku na opravu veřejného vodovodu v úseku od prameniště do vodojemu. Jedná se o vodovodní potrubí z PVC o průměru 100 mm v délce 650 m, jehož uložení do země bylo provedeno nekvalitně a dochází tak k častým poruchám. Tlak v potrubí je nízký a v minulosti se již stalo, že voda přestala do vodojemu natékat. Celkový rozpočet této akce je 850 000,- Kč.
Návrh řešení Rozpočet kraje Vysočina nepočítá s dotacemi obcím na úhradu jejich provozních nebo investičních nákladů. Odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství je názoru, že v daném případě není splněno žádné z kritérií stanovených "Kritérii pro posuzování žádostí obcí o dotace nebo půjčky" schválených zastupitelstvem kraje usnesením 130/06/2002/ZK. Poskytování finančních prostředků na realizaci staveb určených k zásobování obcí pitnou vodou řeší program 329 030 Ministerstva zemědělství ČR "Výstavba a technická obnova vodovodů a úpraven vody" a dále Operační program Infrastruktura, opatření 3.2. Zlepšování infrastruktury ve vodním hospodářství. Vzhledem k výše uvedenému, návrh předpokládá doporučit zastupitelstvu kraje žádost obce Pavlov o poskytnutí finančního příspěvku na opravu veřejného vodovodu zamítnout.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
doporučuje
zastupitelstvu kraje zamítnout žádost obce Pavlov o poskytnutí finančního příspěvku na opravu veřejného vodovodu v úseku od prameniště do vodojemu.
Odpovědnost odbor lesního a vodního hospodářství a zemědělství
Termín 17. 5. 2005