Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2005-91

RK-14-2005-91.doc  RK-14-2005-91pr1.doc
Číslo jednacíRK-14-2005-91
NázevDoplňující nominace nezávislých expertů pro hodnocení projektů podaných do Společného regionálního operačního programu
Zpracoval: P. Kukla
Předkládá J. Moudrá
Popis problémuTřetí kolo výzvy k předkládání projektů do Společného regionálního operačního programu (dále jen "SROP") bylo skončeno dne 31. 3. 2005. U všech přijatých projektů je následně prováděna kontrola formálních náležitostí a kontrola přijatelnosti. Projekty, které úspěšně projdou těmito kontrolami, budou hodnoceny podle Příručky pro hodnotitele projektů SROP (tzv. bodovacích tabulek) pracovníky oddělení Sekretariátu Regionální rady Regionu soudržnosti NUTS II Jihovýchod (dále jen "S-RR"). Pracovníci S-RR si mohou vyžádat posudek nezávislého experta. Posudek vypracovaný nezávislým expertem má pouze doporučující charakter, závazné jsou body přidělené pracovníky S-RR. První nezávislí experti za kraj Vysočina byli nominováni usnesením rady kraje č. 0989/27/2004/RK.
Z expertů doporučených jednotlivými kraji byla Řídícím orgánem SROP vytvořena národní databáze expertů SROP. Kraje tak mohou v případě potřeby využívat i experty z jiných krajů. Na základě zkušeností s hodnocením projektů z prvního a druhého kola SROP a dále na základě nízkého počtu zatím schválených expertů a možného rizika střetu zájmů u již schválených expertů, vznikla pro hodnocení projektů přijatých ve 3. kole výzvy SROP potřeba doplnění stávajícího seznamu expertů. Výzva pro odborné experty na hodnocení projektů v programu SROP je přílohou č. 1 tohoto materiálu.
Návrh řešení Pro doplňující nominaci nezávislých expertů k hodnocení projektů SROP vyhlásilo oddělení S-RR veřejnou výzvu pro experty, na základě které se přihlásilo celkem 15 zájemců. Výzva byla zveřejněna na internetových stránkách kraje Vysočina v sekci věnované programu SROP od 11. do 30. 3. 2005. Zájemci zaslali vyplněný formulář strukturovaného životopisu a případné reference z hodnocení nebo zpracování projektů. Při hledání expertů oddělení S-RR oslovilo také odbor informatiky a oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu kraje Vysočina. Minimálním požadavkem na experty byla vždy nepodjatost a dále alespoň čtyři roky praxe v daném oboru nebo vzdělání v daném oboru a minimálně dva roky praxe v daném oboru. Předkládaný návrh doplnění nominace zahrnuje experty, kteří splnili minimální požadavky výzvy, případně jejich specializace a zkušenosti buď s řízením specifických organizací nebo se zpracováním či hodnocením projektů dávají předpoklad ke kvalitnímu vypracování expertních posudků.

Oddělení S-RR navrhuje schválit doplnění nominace nezávislých expertů za kraj Vysočina do národní databáze expertů SROP následujícími odborníky:

oblast informatiky:
Jakub John, Ing., ředitel Euronest s.r.o.
František Smrčka, PaeDr., učitel, výuka počítačových sítí, operačních systémů, VOŠ Jihlava
Tomáš Kubiš, DiS, programátor, správce informačních technologií, VŠPT Jihlava
David Vašíček, Ing., vedoucí vývoje, Eddica s.r.o.

oblast lidských zdrojů:

Josef Příhoda, Dr., Ing., ředitel VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou
Jakub John, Ing., ředitel Euronest s.r.o.
David Vašíček, Ing., vedoucí vývoje, Eddica s.r.o.
Oldřich Merta, Ing., projektový manažer, osoba samostatně výdělečně činná
Vítězslav Schrek, vedoucí projektu, Diecézní charita Brno

oblast cestovního ruchu:

Ivana Mahelová, vedoucí odd. cestovního ruchu Krajského úřadu kraje Vysočina
Jiří Svítek, PhDr., CSc., ředitel Regionální rozvojové agentury Střední Čechy
Tamara Svítková, PhDr., projektový manažer, osoba samostatně výdělečně činná
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
nominuje
za kraj Vysočina následující nezávislé experty do národní databáze expertů SROP:
* oblast informatiky:
- Jakub John, Ing., ředitel Euronest, s. r. o.;
- František Smrčka, PaedD., učitel, výuka počítačových sítí, operačních systémů, VOŠ Jihlava;
- Tomáš Kubiš, DiS, programátor, správce informačních technologií, VŠPT Jihlava;
- Antonín Přibyl, Mgr., vedoucí odboru informačních a komunikačních technologií, VŠPT Jihlava;
- David Vašíček, Ing., vedoucí vývoje, Eddica, s. r. o.;
- Iva Kršňáková, Ing., učitelka informačních a komunikačních technologií, zástupce ředitele, SOŠ obchodu a služeb a SOU Třebíč;
* oblast lidských zdrojů:
- Josef Příhoda, Dr., Ing., ředitel VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou;
- David Vašíček, Ing., vedoucí vývoje, Eddica, s. r. o.;
- Oldřich Merta, Ing., projektový manažer, osoba samostatně výdělečně činná;
- Vítězslav Schrek, vedoucí projektu, Diecézní charita Brno;
- Iva Kršňáková, Ing., učitelka informačních a komunikačních technologí, zástupce ředitele, SOŠ obchodu a služeb a SOU Třebíč;
* oblast cestovního ruchu:
- Ivana Mahelová, vedoucí odd. cestovního ruchu Krajského úřadu kraje Vysočina;
- Jakub John, Ing., ředitel Euronest, s. r. o.;
- Jiří Svítek, PhDr., CSc., ředitel Regionální rozvojové agentury Střední Čechy;
- Tamara Svítková, PhDr., projektový manažer, osoba samostatně výdělečně činná.
Odpovědnost oddělení Sekretariátu Regionální rady Regionu soudržnosti NUTS II Jihovýchod
Termín 12. 4. 2005