Detail materiálu pro radu čj. RK-29-2015-29

RK-29-2015-29.doc  RK-29-2015-29pr01.pdf
Číslo jednacíRK-29-2015-29
NázevNávrh na provedení rozpočtového opatření - vratka dotace od Domova bez zámku, příspěvkové organizace, u projektu Hendikep není bariéra - program pro osoby s mentálním postižením
Zpracoval L. Hondlová
Předkládá V. Švarcová
Popis problémuDomov bez zámku, příspěvková organizace, podal žádost do Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost na projekt s názvem Hendikep není bariéra - program pro osoby s mentálním postižením (dále jen projekt). Ministerstvo práce a sociálních věcí rozhodlo na základě doporučení výběrové komise ze dne 19. 12. 2013 o poskytnutí dotace na realizaci tohoto projektu, registrační číslo CZ.1.04/3.1.02/C1.00011.
Výše provozní dotace byla stanovena max. na 4 715 301,32 Kč. Zahájení projektu bylo k 1. 2. 2014 a ukončení bylo k 30. 6. 2015. Cílem projektu bylo posílit sociální integraci lidí s mentálním a kombinovaným postižením v mikroregionu Náměšťsko pomocí pracovně sociální aktivizace a umožnit jim tak získání dovedností potřebných k uplatnění na trhu práce. Tímto způsobem příspěvková organizace dočasně zajistila částečné financování provozu denního stacionáře a sociálně terapeutické dílny (kavárny) z evropských prostředků. Protože příspěvková organizace nevyčerpala všechny finanční prostředky, byla ze strany Ministerstva práce a sociálních věcí stanovena vratka ve výši 279 003,77 Kč nevyčerpaných finančních prostředků určených na projekt Hendikep není bariéra - program pro osoby s mentálním postižením . Finanční prostředky vrácené příspěvkovou organizací budou prostřednictvím zřizovatele poukázány na účet Ministerstva práce a sociálních věcí.
Návrh řešení Odbor sociálních věcí navrhuje radě kraje schválit snížení příjmů a výdajů rozpočtu kraje o vratku účelové neinvestiční dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí ve výši 279 003,77 Kč. Jedná se o vratku nevyčerpaných prostředků od Domova bez zámku, příspěvkové organizace v rámci projektu Hendikep není bariéra - program pro osoby s mentálním postižením .
StanoviskaEkonomický odbor nemá připomínky k navrhovanému rozpočtovému opatření.

Odbor informatiky: Podpora byla zaevidována v systému eDotace - ID O01434.
* rozpočtové opatření spočívající ve snížení příjmů (položka 4116 - Ostatní neinvestiční přijaté transfery ze státního rozpočtu) a výdajů (kapitola Sociální věci, § 4357 - Domovy pro osoby se zdravotním postižením a domovy se zvláštním režimem) rozpočtu kraje o vratku účelové neinvestiční dotace ve výši 279 003,77 Kč poskytnuté Ministerstvem práce a sociálních věcí v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost na projekt Hendikep není bariéra - program pro osoby s mentálním postižením Domovu bez zámku, příspěvkové organizaci (částka 237 153,21 Kč reprezentující evropský podíl s UZ 33513233, částka 41 850,56 Kč reprezentující národní podíl s účelovým znakem 33113233);
* snížení závazného ukazatele Příspěvek na provoz u Domova bez zámku, příspěvkové organizace o částku 279 003,77 Kč původně určenou na financování projektu Hendikep není bariéra - program pro osoby s mentálním postižením .
Odpovědnost OSV, EO, ředitelka Domova bez zámku, příspěvkové organizace
Termín 31. 12. 2015