Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2005-54

NázevOdvod z rozpočtu ZUŠ Žďár nad Sázavou
Zpracoval H. Moravcová
Předkládá Z. Ludvík
Popis problémuUsnesením 0355/12/2005/RK dne 15. 3. 2005 byl Základní umělecké škole Františka Drdy, Doležalovo náměstí 4, Žďár nad Sázavou (dále ZUŠ Žďár nad Sázavou) radou kraje stanoven odvod z investičního fondu ve výši 100 tis. Kč.
Materiál, k němuž se uvedené usnesení vztahuje, řešil opravy v budově ZUŠ Žďár
nad Sázavou týkající se propadající podlahy a vlhkosti zdiva. Majitelem budovy je město Žďár nad Sázavou. Nutná oprava dle zpracované studie bude vyžadovat finanční prostředky ve výši 607 tis. Kč. Financování akce se předpokládá spoluúčastí Města Žďár nad Sázavou
ve výši 207 tis. Kč a kraje Vysočina ve výši 400 tis. Kč, maximálně však 450 tis. Kč. ZUŠ Žďár nad Sázavou navrhla podílet se na financování akce vlastními zdroji ve výši 100 tis. Kč. V případě vyšší či nižší částky investice, než řeší studie, zůstane poměr financování Města Žďár nad Sázavou a kraje Vysočina zachován, tedy 34:66.
Na základě výše uvedeného usnesení došlo ke stanovení odvodu z investičního fondu ZUŠ Žďár nad Sázavou a dodatečně se zjistilo, že organizace nemá naplněn investiční fond
v dostatečné výši.
Návrh řešení Z požadavku ZUŠ Žďár nad Sázavou k řešení problému úpravy závazných ukazatelů
se navrhuje:
* Schválit převod z rezervního fondu do investičního fondu ve výši 21 tis. Kč;
* Snížit odvod z investičního fondu na částku 50 tis. Kč;
* Stanovit odvod z provozu ve výši 50 tis. Kč.
StanoviskaOdbor ekonomický nemá ke změně závazných ukazatelů organizace připomínky. Rozpočet kraje byl povýšen o stanovený odvod ve výši 100 tis. Kč již na základě usnesení 0355/12/2005/RK.
snížení závazného ukazatele odvodu z investičního fondu příspěvkové organizace Základní umělecké školy Žďár nad Sázavou na částku 50 tis. Kč;
stanovuje
odvod z provozu příspěvkové organizaci Základní umělecké škole Žďár nad Sázavou ve výši 50 tis. Kč a
souhlasí
s převodem finančních prostředků z rezervního fondu ve výši 21 tis. Kč k posílení zdrojů investičního fondu a s použitím prostředků investičního fondu za účelem a v rozsahu dle materiálu RK-14-2005-54.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ředitel Základní umělecké školy Žďár nad Sázavou
Termín květen 2005