Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2005-52

RK-14-2005-52.doc  RK-14-2005-52pr1.doc  RK-14-2005-52pr2.doc
Číslo jednacíRK-14-2005-52
NázevUzavření smlouvy o spolupráci na projektu metropolitní sítě města Telče "METNET Telč"
Zpracoval H. Moravcová
Předkládá Z. Ludvík
Popis problémuMěsto Telč se rozhodlo převzít záštitu nad vybudováním vysokorychlostní infrastruktury
pro komunikační služby ve městě a připravilo projektový záměr, který povede u veřejných institucí k výraznému zlepšení konektivity a umožní přístup obyvatel k vysokorychlostnímu internetu. Obsahem projektu je vytvoření metropolitní sítě, v rámci které budou veřejné instituce připojeny rychlostí minimálně 256 kbps. Páteřní síť, na níž budou veřejné instituce napojeny, bude vybudována z optických vláken a ostatní subjekty umístěné mimo dosah páteře budou na siť napojeny mikrovlnným spojením.
Investice do infrastruktury bude spolufinancována strukturálními fondy EU a krajem.
Připojené instituce po zřízení služby zaplatí poplatek za konektivitu. Jeho cena nepřevýší součastné náklady připojení k internetu, přičemž dosažená kvalita připojení bude výrazně vyšší - viz obsah přílohy 2.
Záměr projektu a napojení k páteřní síti podporuje i Gymnázium Otakara Březiny a Střední odborná škola, Telč, Hradecká 235 (dále Gymnázium a SOŠ Telč). Napojení přinese tomuto subjektu řadu aktivit a služeb, které jsou pro rozvoj školy nezbytné (širokopásmové připojení k internetu, webový, e-mailový hosting, geografický informační systém a další).
Gymnázium a SOŠ Telč žádá o souhlas s uzavřením smlouvy o spolupráci na projektu metropolitní sítě města Telče "METNET Telč" na dobu delší než jeden rok.
Návrh řešení Gymnázium a SOŠ Telč předkládá návrh smlouvy o spolupráci na projektu metropolitní sítě města Telče "METNET Telč". Trvání smlouvy se předpokládá na dobu určitou
a to nejpozději do 31. 12. 2009. Smlouva řeší rovněž práva povinnosti smluvních stran, viz RK-14-2005-52, příloha č. 1.
Z předloženého materiálu (krom poplatku na konektivitu) nevyplývají žádné finanční nároky na rozpočet Gymnázia a SOŠ Telč.
StanoviskaGymnázium a SOŠ Telč doložilo souhlas vlastníka nemovitosti (kraje Vysočina), potvrzený odborem majetkovým Krajského úřadu kraje Vysočina,
a) s instalací a provozem telekomunikačního vedení
b) se zřízením uzlu metropolitní sítě METNET Telč
v objektu Gymnázia Otakara Březiny a Střední odborné školy Telč.

Odbor informatiky:
Dle předložených dokumentů bude předpokládaná konektivita v souladu s programem SIPVZ. Odbor informatiky nemá námitky proti uzavření smlouvy o spolupráci na projektu metropolitní sítě města Telče "METNET Telč", která navazuje na smlouvu o spolupráci
na projektu páteřní optické sítě kraje Vysočina "ROWANet", uzavřenou v roce 2004
mezi městem Telč a krajem Vysočina.
uzavření smlouvy o spolupráci na projektu metropolitní sítě města Telče mezi Městem Telč, náměstí Zachariáše z Hradce 10 a Gymnáziem Otakara Březiny a Střední odbornou školou Telč, Hradecká 235, příspěvkovou organizací kraje, za podmínek uvedených v materiálech
RK-14-2005-52, př. 1, 2.
Odpovědnost odbor školství, mládeže a sportu, ředitel Gymnázia Otakara Březiny a Střední odborné školy Telč
Termín průběžně 2005