Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2005-40

RK-14-2005-40.doc
Číslo jednacíRK-14-2005-40
NázevZřízení věcných břemen na pozemcích v areálu staré nemocnice v Jihlavě
Zpracoval J. Tvrzová
Předkládá J. Kolář
Popis problémuV souvislosti s realizací převodů nemovitostí v areálu staré nemocnice v Jihlavě, a to celkem na tři nabyvatele (Statutární město Jihlava, E.ON Distribuce, a.s. a Vysoká škola polytechnická Jihlava), vyjádřili budoucí vlastníci zájem současně vedle toho zřídit v jejich prospěch věcná břemena, které zaručí do budoucna jejich oprávnění mít přístup, užívat a spravovat svůj majetek:
1) E.ON Distribuce, a.s. - podle usnesení rady kraje1409/37/2004/RK a usnesení zastupitelstva 0134/02/2005/ZK byl schválen prodej technologie trafostanice včetně příslušných kabelů, budovy trafostanice na pozemku par. č. 3021/2 a pozemku par. č. 3021/2 v k. ú. Jihlava této obchodní společnosti. Jako provozovatel této technologie žádá E.ON Distribuce, a.s. zřízení věcného břemene užívání částí pozemků par. č. 3021/1, par. č. 3020/1, par. č. 3007/1 a par. č. 3019/1 v k. ú. Jihlava ve vlastnictví kraje spočívajícího v právu umístění, provozování, udržování a provádění oprav tohoto zařízení. Rozsah zřízeného věcného břemene bude určen geometrickým plánem zpracovaným geodetickou kanceláří Ing. Metelky.
2) Statutární město Jihlava - podle usnesení 0134/02/2005/ZK bylo schváleno darování nemovitostí dle materiálu ZK-02-2005-75, př. 2 v areálu staré nemocnice do vlastnictví St. města Jihlavy. Zbývající část nemovitostí určená k darování pak bude převedena na Vysokou školu polytechnickou Jihlava. St. město Jihlava přistoupilo na stávající přerozdělení nemovitostí v areálu staré nemocnice na dalšího vlastníka s podmínkou bezúplatného zřízení věcného břemene spočívajícího v právu vstupu, chůze, vjezdu a výjezdu motorovými i jinými vozidly přes kteroukoli část pozemků, a to pozemku par. č. 3014 - zast. plocha a nádvoří a nově odměřeného pozemku dle GP č. 696-55/2005 z 22. 3. 2005 označeného jako par. č. 1007/11 - ostatní plocha, man. plocha a v trpění umístění optického kabelu na kterékoliv části těchto pozemků. Jako důvod pro zřízení výše popsaného věcného břemene uvádí zajištění výkonu vlastnických práv k nemovitostem v jeho vlastnictví a současně zajištění plánovaného průchodu areálu od autobusového nádraží do ulice tř. Legionářů.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje zřízení věcných břemen ve prospěch žadatelů, a to:
- zřízení věcného břemene na užívání částí pozemků par. č. 3021/1, par. č. 3020/1, par. č. 3007/1 a par. č. 3019/1 v k. ú. Jihlava v rozsahu určeném geometrickým plánem spočívající v právu umístění, provozování, udržování a provádění oprav elektrorozvodů ve prospěch E.ON Distribuce, a.s. a jeho dodavatelů. Věcné břemeno bude zřízeno úplatně, přičemž výše úplaty se stanoví ve smyslu Pravidel rady kraje pro zřizování věcných břemen na majetku kraje Vysočina,
- zřízení věcného břemene na užívání jakékoli části pozemků par. č. 3014 a par. č. 3007/11 v k. ú. Jihlava spočívající v právu vstupu, chůze, vjezdu a výjezdu motorovými i jinými vozidly a v trpění umístění optického kabelu na kterékoliv části těchto pozemků ve prospěch Statutárního města Jihlavy. Věcné břemeno bude zřízeno bezúplatně v rámci darovací smlouvy na převod nemovitostí dle materiálu ZK-02-2005-75, př. 1 do vlastnictví Vysoké školy polytechnické Jihlava.
Návrh usnesení předpokládá schválení výše uvedených návrhů na zřízení věcných břemen ve prospěch E.ON Distribuce, a.s. a Statutárního města Jihlavy.
StanoviskaStanoviska nebyla vyžádána.
* zřízení věcného břemene užívání částí pozemků par. č. 3021/1, par. č. 3020/1, par. č. 3007/1 a par. č. 3019/1 v k. ú. Jihlava v rozsahu geometrického zaměření, které bude spočívat v právu umístění, provozování, udržování a provádění oprav zařízení elektrorozvodů ve prospěch E.ON Distribuce, a.s. a jeho dodavatelů za úplatu stanovenou ve smyslu Pravidel rady kraje pro zřizování věcných břemen na majetku kraje Vysočina;
* zřízení bezúplatného věcného břemene na užívání jakékoli části pozemku par. č. 3014 a pozemku par. č. 3007/11 nově odměřeného dle GP č. 696-55/2005 z 22. 3. 2005 v k. ú. Jihlava spočívající v právu vstupu, chůze, vjezdu a výjezdu motorovými i jinými vozidly a v trpění umístění optického kabelu na kterékoliv části těchto pozemků ve prospěch Statutárního města Jihlavy.
Termín květen 2005