Detail materiálu pro radu čj. RK-14-2005-14

Číslo jednacíRK-14-2005-14
NázevSouhlas se stavbou chodníku - k.ú. Luka nad Jihlavou
Zpracoval J. Mrázková
Popis problémuNa odbor majetkový se obrátila obec Luka nad Jihlavou se žádostí o vydání souhlasu se stavbou chodníku při silnici III/4042 a III/4043 v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou, která se dotkne pozemků par. č.1576/2 a par. č. 1578, které jsou ve vlastnictví kraje. Chodníky mají být budovány v rámci akce "Chodník pro pěší v ulici Nová v Lukách nad Jihlavou". Pozemky par. č.1576/2 a par. č. 1578 v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou jsou ve vlastnictví kraje Vysočina na základě zákona č. 157/2000 Sb., o přechodu některých věcí, práv a závazků z majetku ČR do majetku krajů, v platném znění a Rozhodnutí MDS ČR čj. 3796/01-9-KM ze dne 10. 9. 2001 a zřizovací listinou byly dány do správy příspěvkové organizace kraje s názvem Správa a údržba silnic Jihlava. Katastrálním úřadem pro Vysočinu, katastrální pracoviště Jihlava jsou vedeny na listu vlastnictví č. 313 pro uvedené k. ú. a obec ve vlastnictví kraje Vysočina se správou pro Správu a údržbu silnic Jihlava.
Návrh řešení Odbor majetkový navrhuje vyslovit souhlas se stavbou chodníku na pozemcích par. č.1576/2 a par. č. 1578 v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Jihlava a po její realizaci a geometrickém zaměření s darováním příslušných částí pozemků zastavěných chodníkem obci Luka nad Jihlavou. Z tohoto důvodu je třeba zveřejnit na úřední desce krajského úřadu záměr darování části pozemků par. č.1576/2 a par. č. 1578 v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou zastavěných chodníkem obci Luka nad Jihlavou. Současně se stavbou chodníků bude dle projektové dokumentace do těchto pozemků uloženo vedení rekonstruované kanalizace a kanalizační přípojky k domům č.p. 17, č.p. 618 a č.p. 515. Tato záležitost bude řešena samostatně smlouvou o smlouvě budoucí na zřízení věcného břemene ve prospěch obce Luka nad Jihlavou.
Usnesení předpokládá vydání souhlasu se stavbou chodníku, zveřejnění záměru darovat obci Luka nad Jihlavou část výše uvedených pozemků zastavěných chodníkem a doporučení zastupitelstvu schválit darování částí pozemků zastavěných chodníkem.
StanoviskaSpráva a údržba silnic Jihlava vydala dne 9. 11. 2004 stanovisko, podle kterého souhlasí s výstavbou chodníku a požaduje provést po realizaci a geometrickém zaměření stavby majetkové vypořádání.
Odbor dopravy a SH souhlasí s darováním částí uvedených pozemků zastavěných chodníkem do vlastnictví obce Luka nad Jihlavou.
souhlasí
se stavbou chodníku na pozemcích par. č. 1576/2 a par. č. 1578 v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou za podmínek stanovených Správou a údržbou silnic Jihlava;
zveřejnění záměru darovat obci Luka nad Jihlavou část pozemků par. č. 1576/2 a par. č. 1578 v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou zastavěných chodníkem;
doporučuje
zastupitelstvu kraje schválit darování částí pozemků par. č. 1576/2 a par. č. 1578 v k. ú. a obci Luka nad Jihlavou zastavěných chodníkem do vlastnictví obce Luka nad Jihlavou.
Termín 2006